הטיות פועל אֻיַּשׁ

X
הטה

בניין פועל

Binyan pu’al is the passive counterpart of binyan pi’el. For example, חֻנַּךְ 'he was educated' is derived from חִנֵּךְ 'he educated'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְאוּיָּישׁ/מְאֻיָּשׁ
    ani/ata/hume'uyash/me'uyash
  • אני/את/היאמְאוּיֶּישֶׁת/מְאֻיֶּשֶׁת
    ani/at/hime'uyeshet/me'uyeshet
  • אנחנו/אתם/הןמְאוּיָּישִׁים/מְאֻיָּשִׁים
    anakhnu/atem/henme'uyashim/me'uyashim
  • נחנו/אתן/הןמְאוּיָּישׁוֹת/מְאֻיָּשׁוֹת
    נחנו/aten/henme'uyashot/me'uyashot

Past

  • אניאוּיַּישְׁתִּי/אֻיַּשְׁתִּי
    aniuyashti/uyashti
  • אתהאוּיַּישְׁתָּ/אֻיַּשְׁתָּ
    atauyashta/uyashta
  • אתאוּיַּישְׁתְּ/אֻיַּשְׁתְּ
    atuyasht/uyasht
  • הואאֻיַּשׁ/אוּיַּישׁ
    huuyash/uyash
  • היאאוּיְּישָׁה/אֻיְּשָׁה
    hiuysha/uysha
  • אנחנואוּיַּישְׁנוּ/אֻיַּשְׁנוּ
    anakhnuuyashnu/uyashnu
  • אתםאוּיַּישְׁתֶּם/אֻיַּשְׁתֶּם
    atemuyashtem/uyashtem
  • אתןאוּיַּישְׁתֶּן/אֻיַּשְׁתֶּן
    atenuyashten/uyashten
  • הםאוּיְּישׁוּ/אֻיְּשׁוּ
    hemuyshu/uyshu
  • הןאוּיְּישׁוּ/אֻיְּשׁוּ
    henuyshu/uyshu

Future

  • אניאֲאוּיַּישׁ/אֲאֻיַּשׁ
    ania'uyash/a'uyash
  • אתהתְּאוּיַּישׁ/תְּאֻיַּשׁ
    atate'uyash/te'uyash
  • אתתְּאוּיְּישִׁי/תְּאֻיְּשִׁי
    atte'uyshi/te'uyshi
  • הואיְאוּיַּישׁ/יְאֻיַּשׁ
    huye'uyash/ye'uyash
  • היאתְּאוּיַּישׁ/תְּאֻיַּשׁ
    hite'uyash/te'uyash
  • אנחנונְאוּיַּישׁ/נְאֻיַּשׁ
    anakhnune'uyash/ne'uyash
  • אתםתְּאוּיְּישׁוּ/תְּאֻיְּשׁוּ
    atemte'uyshu/te'uyshu
  • אתןתְּאוּיְּישׁוּ/תְּאוּיַּישְׁנָה/תְּאֻיְּשׁוּ/תְּאֻיַּשְׁנָה
    atente'uyshu/te'uyashna/te'uyshu/te'uyashna
  • הםיְאוּיְּישׁוּ/יְאֻיְּשׁוּ
    hemye'uyshu/ye'uyshu
  • הןיְאוּיְּישׁוּ/תְּאוּיַּישְׁנָה/יְאֻיְּשׁוּ/תְּאֻיַּשְׁנָה
    henye'uyshu/te'uyashna/ye'uyshu/te'uyashna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל אֻיַּשׁ בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "אֻיַּשׁ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: כֻּוַּץ, קֻמַּט, שֻׁפַּץ
        פרסום