הטיות פועל בֻּטַּח

X
הטה

בניין פועל

Binyan pu’al is the passive counterpart of binyan pi’el. For example, חֻנַּךְ 'he was educated' is derived from חִנֵּךְ 'he educated'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְבוּטָּח/מְבֻטָּח
    ani/ata/humevutakh/mevutakh
  • אני/את/היאמְבוּטַּחַת/מְבֻטַּחַת
    ani/at/himevutakhat/mevutakhat
  • אנחנו/אתם/הןמְבוּטָּחִים/מְבֻטָּחִים
    anakhnu/atem/henmevutakhim/mevutakhim
  • נחנו/אתן/הןמְבוּטָּחוֹת/מְבֻטָּחוֹת
    נחנו/aten/henmevutakhot/mevutakhot

Past

  • אניבּוּטַּחְתִּי/בֻּטַּחְתִּי
    anibutakhti/butakhti
  • אתהבּוּטַּחְתָּ/בֻּטַּחְתָּ
    atabutakhta/butakhta
  • אתבּוּטַּחְתְּ/בּוּטַּחַתְּ/בֻּטַּחְתְּ/בֻּטַּחַתְּ
    atbutakht/butakhat/butakht/butakhat
  • הואבֻּטַּח/בּוּטַּח
    hubutakh/butakh
  • היאבּוּטְּחָה/בֻּטְּחָה
    hibutkha/butkha
  • אנחנובּוּטַּחְנוּ/בֻּטַּחְנוּ
    anakhnubutakhnu/butakhnu
  • אתםבּוּטַּחְתֶּם/בֻּטַּחְתֶּם
    atembutakhtem/butakhtem
  • אתןבּוּטַּחְתֶּן/בֻּטַּחְתֶּן
    atenbutakhten/butakhten
  • הםבּוּטְּחוּ/בֻּטְּחוּ
    hembutkhu/butkhu
  • הןבּוּטְּחוּ/בֻּטְּחוּ
    henbutkhu/butkhu

Future

  • אניאֲבוּטַּח/אֲבֻטַּח
    aniavutakh/avutakh
  • אתהתְּבוּטַּח/תְּבֻטַּח
    atatevutakh/tevutakh
  • אתתְּבוּטְּחִי/תְּבֻטְּחִי
    attevutkhi/tevutkhi
  • הואיְבוּטַּח/יְבֻטַּח
    huyevutakh/yevutakh
  • היאתְּבוּטַּח/תְּבֻטַּח
    hitevutakh/tevutakh
  • אנחנונְבוּטַּח/נְבֻטַּח
    anakhnunevutakh/nevutakh
  • אתםתְּבוּטְּחוּ/תְּבֻטְּחוּ
    atemtevutkhu/tevutkhu
  • אתןתְּבוּטַּחְנָה/תְּבוּטְּחוּ/תְּבֻטְּחוּ/תְּבֻטַּחְנָה
    atentevutakhna/tevutkhu/tevutkhu/tevutakhna
  • הםיְבוּטְּחוּ/יְבֻטְּחוּ
    hemyevutkhu/yevutkhu
  • הןיְבוּטְּחוּ/תְּבוּטַּחְנָה/יְבֻטְּחוּ/תְּבֻטַּחְנָה
    henyevutkhu/tevutakhna/yevutkhu/tevutakhna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל בֻּטַּח בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "בֻּטַּח", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: פֻּתַּח, בֻּקַּע, נֻתַּח
        פרסום