הטיות פועל גֻּמַּד

X
הטה

בניין פועל

Binyan pu’al is the passive counterpart of binyan pi’el. For example, חֻנַּךְ 'he was educated' is derived from חִנֵּךְ 'he educated'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמְגוּמָּד/מְגֻמָּד
    ani/ata/humegumad/megumad
  • אני/את/היאמְגוּמֶּדֶת/מְגֻמֶּדֶת
    ani/at/himegumedet/megumedet
  • אנחנו/אתם/הןמְגוּמָּדִים/מְגֻמָּדִים
    anakhnu/atem/henmegumadim/megumadim
  • נחנו/אתן/הןמְגוּמָּדוֹת/מְגֻמָּדוֹת
    נחנו/aten/henmegumadot/megumadot

Past

  • אניגּוּמַּדְתִּי/גֻּמַּדְתִּי
    anigumadti/gumadti
  • אתהגּוּמַּדְתָּ/גֻּמַּדְתָּ
    atagumadta/gumadta
  • אתגּוּמַּדְתְּ/גֻּמַּדְתְּ
    atgumadet/gumadet
  • הואגֻּמַּד/גּוּמַּד
    hugumad/gumad
  • היאגּוּמְּדָה/גֻּמְּדָה
    higumda/gumda
  • אנחנוגּוּמַּדְנוּ/גֻּמַּדְנוּ
    anakhnugumadnu/gumadnu
  • אתםגּוּמַּדְתֶּם/גֻּמַּדְתֶּם
    atemgumadtem/gumadtem
  • אתןגּוּמַּדְתֶּן/גֻּמַּדְתֶּן
    atengumadten/gumadten
  • הםגּוּמְּדוּ/גֻּמְּדוּ
    hemgumdu/gumdu
  • הןגּוּמְּדוּ/גֻּמְּדוּ
    hengumdu/gumdu

Future

  • אניאֲגוּמַּד/אֲגֻמַּד
    aniagumad/agumad
  • אתהתְּגוּמַּד/תְּגֻמַּד
    atategumad/tegumad
  • אתתְּגוּמְּדִי/תְּגֻמְּדִי
    attegumdi/tegumdi
  • הואיְגוּמַּד/יְגֻמַּד
    huyegumad/yegumad
  • היאתְּגוּמַּד/תְּגֻמַּד
    hitegumad/tegumad
  • אנחנונְגוּמַּד/נְגֻמַּד
    anakhnunegumad/negumad
  • אתםתְּגוּמְּדוּ/תְּגֻמְּדוּ
    atemtegumdu/tegumdu
  • אתןתְּגוּמְּדוּ/תְּגוּמַּדְנָה/תְּגֻמְּדוּ/תְּגֻמַּדְנָה
    atentegumdu/tegumadna/tegumdu/tegumadna
  • הםיְגוּמְּדוּ/יְגֻמְּדוּ
    hemyegumdu/yegumdu
  • הןיְגוּמְּדוּ/תְּגוּמַּדְנָה/יְגֻמְּדוּ/תְּגֻמַּדְנָה
    henyegumdu/tegumadna/yegumdu/tegumadna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל גֻּמַּד בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "גֻּמַּד", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: טֻנַּף, סֻמַּם, אֻמַּץ
        פרסום