הטיות פועל הֻאֲפַל

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוֹאֲפָל/מוֹאֳפָל/מוּאְפָל/מוּאֲפָל/מֹאֲפָל/מָאֳפָל/מֻאְפָל/מֻאֲפָל
    ani/ata/humo'afal/mo'ofal/mufal/mu'afal/mo'afal/ma'ofal/mufal/mu'afal
  • אני/את/היאמוֹאֲפֶלֶת/מוֹאֳפֶלֶת/מוּאְפֶלֶת/מוּאֲפֶלֶת/מָאֳפֶלֶת/מֹאֲפֶלֶת/מֻאְפֶלֶת/מֻאֲפֶלֶת
    ani/at/himo'afelet/mo'ofelet/mufelet/mu'afelet/ma'ofelet/mo'afelet/mufelet/mu'afelet
  • אנחנו/אתם/הןמוֹאֲפָלִים/מוּאֲפָלִים/מוּאְפָלִים/מוֹאֳפָלִים/מֻאְפָלִים/מָאֳפָלִים/מֹאֲפָלִים/מֻאֲפָלִים
    anakhnu/atem/henmo'afalim/mu'afalim/mufalim/mo'ofalim/mufalim/ma'ofalim/mo'afalim/mu'afalim
  • נחנו/אתן/הןמוּאֲפָלוֹת/מוּאְפָלוֹת/מוֹאֳפָלוֹת/מוֹאֲפָלוֹת/מֻאֲפָלוֹת/מֻאְפָלוֹת/מָאֳפָלוֹת/מֹאֲפָלוֹת
    נחנו/aten/henmu'afalot/mufalot/mo'ofalot/mo'afalot/mu'afalot/mufalot/ma'ofalot/mo'afalot

Past

  • אניהוּאְפַלְתִּי/הוֹאֲפַלְתִּי/הוֹאֳפַלְתִּי/הוּאֲפַלְתִּי/הֹאֲפַלְתִּי/הָאֳפַלְתִּי/הֻאְפַלְתִּי/הֻאֲפַלְתִּי
    anihufalti/ho'afalti/ho'ofalti/hu'afalti/ho'afalti/ha'ofalti/hufalti/hu'afalti
  • אתההוֹאֲפַלְתָּ/הוֹאֳפַלְתָּ/הוּאְפַלְתָּ/הוּאֲפַלְתָּ/הֹאֲפַלְתָּ/הָאֳפַלְתָּ/הֻאְפַלְתָּ/הֻאֲפַלְתָּ
    ataho'afalta/ho'ofalta/hufalta/hu'afalta/ho'afalta/ha'ofalta/hufalta/hu'afalta
  • אתהוֹאֲפַלְתְּ/הוֹאֳפַלְתְּ/הוּאְפַלְתְּ/הוּאֲפַלְתְּ/הֹאֲפַלְתְּ/הָאֳפַלְתְּ/הֻאְפַלְתְּ/הֻאֲפַלְתְּ
    atho'afalt/ho'ofalt/hufalt/hu'afalt/ho'afalt/ha'ofalt/hufalt/hu'afalt
  • הואהֻאֲפַל/הוּאְפַל/הוּאֲפַל/הוֹאֲפַל/הוֹאֳפַל/הֻאְפַל/הָאֳפַל/הֹאֲפַל
    huhu'afal/hufal/hu'afal/ho'afal/ho'ofal/hufal/ha'ofal/ho'afal
  • היאהוֹאַפְלָה/הוֹאָפְלָה/הוּאְפְלָה/הוּאַפְלָה/הֹאַפְלָה/הָאָפְלָה/הֻאְפְלָה/הֻאַפְלָה
    hiho'afla/ho'afla/hufela/hu'afla/ho'afla/ha'afla/hufela/hu'afla
  • אנחנוהוֹאֲפַלְנוּ/הוֹאֳפַלְנוּ/הוּאְפַלְנוּ/הוּאֲפַלְנוּ/הֹאֲפַלְנוּ/הָאֳפַלְנוּ/הֻאְפַלְנוּ/הֻאֲפַלְנוּ
    anakhnuho'afalnu/ho'ofalnu/hufalnu/hu'afalnu/ho'afalnu/ha'ofalnu/hufalnu/hu'afalnu
  • אתםהוֹאֲפַלְתֶּם/הוֹאֳפַלְתֶּם/הוּאְפַלְתֶּם/הוּאֲפַלְתֶּם/הֹאֲפַלְתֶּם/הָאֳפַלְתֶּם/הֻאְפַלְתֶּם/הֻאֲפַלְתֶּם
    atemho'afaltem/ho'ofaltem/hufaltem/hu'afaltem/ho'afaltem/ha'ofaltem/hufaltem/hu'afaltem
  • אתןהוֹאֲפַלְתֶּן/הוֹאֳפַלְתֶּן/הוּאְפַלְתֶּן/הוּאֲפַלְתֶּן/הֹאֲפַלְתֶּן/הָאֳפַלְתֶּן/הֻאֲפַלְתֶּן/הֻאְפַלְתֶּן
    atenho'afalten/ho'ofalten/hufalten/hu'afalten/ho'afalten/ha'ofalten/hu'afalten/hufalten
  • הםהוֹאָפְלוּ/הוּאַפְלוּ/הוֹאַפְלוּ/הוּאְפְלוּ/הֻאַפְלוּ/הֻאְפְלוּ/הָאָפְלוּ/הֹאַפְלוּ
    hemho'aflu/hu'aflu/ho'aflu/hufelu/hu'aflu/hufelu/ha'aflu/ho'aflu
  • הןהוּאַפְלוּ/הוֹאָפְלוּ/הוֹאַפְלוּ/הוּאְפְלוּ/הֹאַפְלוּ/הָאָפְלוּ/הֻאְפְלוּ/הֻאַפְלוּ
    henhu'aflu/ho'aflu/ho'aflu/hufelu/ho'aflu/ha'aflu/hufelu/hu'aflu

Future

  • אניאוֹאֲפַל/אוֹאֳפַל/אוּאְפַל/אוּאֲפַל/אֹאֲפַל/אָאֳפַל/אֻאְפַל/אֻאֲפַל
    anio'afal/o'ofal/ufal/u'afal/o'afal/a'ofal/ufal/u'afal
  • אתהתּוֹאֲפַל/תּוֹאֳפַל/תּוּאְפַל/תּוּאֲפַל/תֹּאֲפַל/תָּאֳפַל/תֻּאְפַל/תֻּאֲפַל
    atato'afal/to'ofal/tufal/tu'afal/to'afal/ta'ofal/tufal/tu'afal
  • אתתּוּאַפְלִי/תּוּאְפְלִי/תּוֹאָפְלִי/תּוֹאַפְלִי/תֻּאַפְלִי/תֻּאְפְלִי/תָּאָפְלִי/תֹּאַפְלִי
    attu'afli/tufeli/to'afli/to'afli/tu'afli/tufeli/ta'afli/to'afli
  • הואיוּאֲפַל/יוּאְפַל/יוֹאֳפַל/יוֹאֲפַל/יֻאְפַל/יָאֳפַל/יֹאֲפַל/יֻאֲפַל
    huyu'afal/yufal/yo'ofal/yo'afal/yufal/ya'ofal/yo'afal/yu'afal
  • היאתּוֹאֲפַל/תּוּאֲפַל/תּוּאְפַל/תּוֹאֳפַל/תֹּאֲפַל/תָּאֳפַל/תֻּאְפַל/תֻּאֲפַל
    hito'afal/tu'afal/tufal/to'ofal/to'afal/ta'ofal/tufal/tu'afal
  • אנחנונוֹאֲפַל/נוֹאֳפַל/נוּאְפַל/נוּאֲפַל/נֹאֲפַל/נָאֳפַל/נֻאְפַל/נֻאֲפַל
    anakhnuno'afal/no'ofal/nufal/nu'afal/no'afal/na'ofal/nufal/nu'afal
  • אתםתּוֹאַפְלוּ/תּוֹאָפְלוּ/תּוּאְפְלוּ/תּוּאַפְלוּ/תֹּאַפְלוּ/תָּאָפְלוּ/תֻּאַפְלוּ/תֻּאְפְלוּ
    atemto'aflu/to'aflu/tufelu/tu'aflu/to'aflu/ta'aflu/tu'aflu/tufelu
  • אתןתּוּאַפְלוּ/תּוּאְפְלוּ/תּוֹאָפְלוּ/תּוֹאַפְלוּ/תּוּאֲפַלְנָה/תּוּאְפַלְנָה/תּוֹאֳפַלְנָה/תּוֹאֲפַלְנָה/תֹּאֲפַלְנָה/תָּאֳפַלְנָה/תֻּאַפְלוּ/תֻּאְפְלוּ/תָּאָפְלוּ/תֹּאַפְלוּ/תֻּאֲפַלְנָה/תֻּאְפַלְנָה
    atentu'aflu/tufelu/to'aflu/to'aflu/tu'afalna/tufalna/to'ofalna/to'afalna/to'afalna/ta'ofalna/tu'aflu/tufelu/ta'aflu/to'aflu/tu'afalna/tufalna
  • הםיוֹאַפְלוּ/יוֹאָפְלוּ/יוּאַפְלוּ/יוּאְפְלוּ/יֹאַפְלוּ/יָאָפְלוּ/יֻאְפְלוּ/יֻאַפְלוּ
    hemyo'aflu/yo'aflu/yu'aflu/yufelu/yo'aflu/ya'aflu/yufelu/yu'aflu
  • הןתּוֹאֳפַלְנָה/תּוּאְפַלְנָה/תּוּאֲפַלְנָה/יוֹאַפְלוּ/יוֹאָפְלוּ/יוּאְפְלוּ/יוּאַפְלוּ/תּוֹאֲפַלְנָה/יֻאַפְלוּ/יָאָפְלוּ/יֹאַפְלוּ/תֻּאְפַלְנָה/תָּאֳפַלְנָה/תֹּאֲפַלְנָה/יֻאְפְלוּ/תֻּאֲפַלְנָה
    hento'ofalna/tufalna/tu'afalna/yo'aflu/yo'aflu/yufelu/yu'aflu/to'afalna/yu'aflu/ya'aflu/yo'aflu/tufalna/ta'ofalna/to'afalna/yufelu/tu'afalna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻאֲפַל בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻאֲפַל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻעֲתַק, הֻעֲנַשׁ, הֻאֲרַךְ
        פרסום