הטיות פועל הֻבְהַר

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּבְהָר/מֻבְהָר
    ani/ata/humuvhar/muvhar
  • אני/את/היאמוּבְהֶרֶת/מֻבְהֶרֶת
    ani/at/himuvheret/muvheret
  • אנחנו/אתם/הןמוּבְהָרִים/מֻבְהָרִים
    anakhnu/atem/henmuvharim/muvharim
  • נחנו/אתן/הןמוּבְהָרוֹת/מֻבְהָרוֹת
    נחנו/aten/henmuvharot/muvharot

Past

  • אניהוּבְהַרְתִּי/הֻבְהַרְתִּי
    anihuvharti/huvharti
  • אתההוּבְהַרְתָּ/הֻבְהַרְתָּ
    atahuvharta/huvharta
  • אתהוּבְהַרְתְּ/הֻבְהַרְתְּ
    athuvhart/huvhart
  • הואהֻבְהַר/הוּבְהַר
    huhuvhar/huvhar
  • היאהוּבְהֲרָה/הֻבְהֲרָה
    hihuvhara/huvhara
  • אנחנוהוּבְהַרְנוּ/הֻבְהַרְנוּ
    anakhnuhuvharnu/huvharnu
  • אתםהוּבְהַרְתֶּם/הֻבְהַרְתֶּם
    atemhuvhartem/huvhartem
  • אתןהוּבְהַרְתֶּן/הֻבְהַרְתֶּן
    atenhuvharten/huvharten
  • הםהוּבְהֲרוּ/הֻבְהֲרוּ
    hemhuvharu/huvharu
  • הןהוּבְהֲרוּ/הֻבְהֲרוּ
    henhuvharu/huvharu

Future

  • אניאוּבְהַר/אֻבְהַר
    aniuvhar/uvhar
  • אתהתּוּבְהַר/תֻּבְהַר
    atatuvhar/tuvhar
  • אתתּוּבְהֲרִי/תֻּבְהֲרִי
    attuvhari/tuvhari
  • הואיוּבְהַר/יֻבְהַר
    huyuvhar/yuvhar
  • היאתּוּבְהַר/תֻּבְהַר
    hituvhar/tuvhar
  • אנחנונוּבְהַר/נֻבְהַר
    anakhnunuvhar/nuvhar
  • אתםתּוּבְהֲרוּ/תֻּבְהֲרוּ
    atemtuvharu/tuvharu
  • אתןתּוּבְהֲרוּ/תּוּבְהַרְנָה/תֻּבְהֲרוּ/תֻּבְהַרְנָה
    atentuvharu/tuvharna/tuvharu/tuvharna
  • הםיוּבְהֲרוּ/יֻבְהֲרוּ
    hemyuvharu/yuvharu
  • הןיוּבְהֲרוּ/תּוּבְהַרְנָה/יֻבְהֲרוּ/תֻּבְהַרְנָה
    henyuvharu/tuvharna/yuvharu/tuvharna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻבְהַר בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻבְהַר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻצְעַד, הֻבְהַל, הֻשְׁחַל
        פרסום