הטיות פועל הֻבְטַח

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּבְטָח/מֻבְטָח
    ani/ata/humuvtakh/muvtakh
  • אני/את/היאמוּבְטַחַת/מֻבְטַחַת
    ani/at/himuvtakhat/muvtakhat
  • אנחנו/אתם/הןמוּבְטָחִים/מֻבְטָחִים
    anakhnu/atem/henmuvtakhim/muvtakhim
  • נחנו/אתן/הןמוּבְטָחוֹת/מֻבְטָחוֹת
    נחנו/aten/henmuvtakhot/muvtakhot

Past

  • אניהוּבְטַחְתִּי/הֻבְטַחְתִּי
    anihuvtakhti/huvtakhti
  • אתההוּבְטַחְתָּ/הֻבְטַחְתָּ
    atahuvtakhta/huvtakhta
  • אתהוּבְטַחְתְּ/הוּבְטַחַתְּ/הֻבְטַחַתְּ/הֻבְטַחְתְּ
    athuvtakht/huvtakhat/huvtakhat/huvtakht
  • הואהֻבְטַח/הוּבְטַח
    huhuvtakh/huvtakh
  • היאהוּבְטְחָה/הֻבְטְחָה
    hihuvtekha/huvtekha
  • אנחנוהוּבְטַחְנוּ/הֻבְטַחְנוּ
    anakhnuhuvtakhnu/huvtakhnu
  • אתםהוּבְטַחְתֶּם/הֻבְטַחְתֶּם
    atemhuvtakhtem/huvtakhtem
  • אתןהוּבְטַחְתֶּן/הֻבְטַחְתֶּן
    atenhuvtakhten/huvtakhten
  • הםהוּבְטְחוּ/הֻבְטְחוּ
    hemhuvtekhu/huvtekhu
  • הןהוּבְטְחוּ/הֻבְטְחוּ
    henhuvtekhu/huvtekhu

Future

  • אניאוּבְטַח/אֻבְטַח
    aniuvtakh/uvtakh
  • אתהתּוּבְטַח/תֻּבְטַח
    atatuvtakh/tuvtakh
  • אתתּוּבְטְחִי/תֻּבְטְחִי
    attuvtekhi/tuvtekhi
  • הואיוּבְטַח/יֻבְטַח
    huyuvtakh/yuvtakh
  • היאתּוּבְטַח/תֻּבְטַח
    hituvtakh/tuvtakh
  • אנחנונוּבְטַח/נֻבְטַח
    anakhnunuvtakh/nuvtakh
  • אתםתּוּבְטְחוּ/תֻּבְטְחוּ
    atemtuvtekhu/tuvtekhu
  • אתןתּוּבְטַחְנָה/תּוּבְטְחוּ/תֻּבְטַחְנָה/תֻּבְטְחוּ
    atentuvtakhna/tuvtekhu/tuvtakhna/tuvtekhu
  • הםיוּבְטְחוּ/יֻבְטְחוּ
    hemyuvtekhu/yuvtekhu
  • הןתּוּבְטַחְנָה/יוּבְטְחוּ/תֻּבְטַחְנָה/יֻבְטְחוּ
    hentuvtakhna/yuvtekhu/tuvtakhna/yuvtekhu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻבְטַח בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻבְטַח", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻרְתַּח, הֻרְשַׁע, הֻשְׁכַּח
        פרסום