הטיות פועל הֻבְקַע

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּבְקָע/מֻבְקָע
    ani/ata/humuvka/muvka
  • אני/את/היאמוּבְקַעַת/מֻבְקַעַת
    ani/at/himuvka'at/muvka'at
  • אנחנו/אתם/הןמוּבְקָעִים/מֻבְקָעִים
    anakhnu/atem/henmuvka'im/muvka'im
  • נחנו/אתן/הןמוּבְקָעוֹת/מֻבְקָעוֹת
    נחנו/aten/henmuvka'ot/muvka'ot

Past

  • אניהוּבְקַעְתִּי/הֻבְקַעְתִּי
    anihuvkati/huvkati
  • אתההוּבְקַעְתָּ/הֻבְקַעְתָּ
    atahuvkata/huvkata
  • אתהוּבְקַעַתְּ/הוּבְקַעְתְּ/הֻבְקַעַתְּ/הֻבְקַעְתְּ
    athuvka'at/huvkat/huvka'at/huvkat
  • הואהֻבְקַע/הוּבְקַע
    huhuvka/huvka
  • היאהוּבְקְעָה/הֻבְקְעָה
    hihuvke'a/huvke'a
  • אנחנוהוּבְקַעְנוּ/הֻבְקַעְנוּ
    anakhnuhuvkanu/huvkanu
  • אתםהוּבְקַעְתֶּם/הֻבְקַעְתֶּם
    atemhuvkatem/huvkatem
  • אתןהוּבְקַעְתֶּן/הֻבְקַעְתֶּן
    atenhuvkaten/huvkaten
  • הםהוּבְקְעוּ/הֻבְקְעוּ
    hemhuvke'u/huvke'u
  • הןהוּבְקְעוּ/הֻבְקְעוּ
    henhuvke'u/huvke'u

Future

  • אניאוּבְקַע/אֻבְקַע
    aniuvka/uvka
  • אתהתּוּבְקַע/תֻּבְקַע
    atatuvka/tuvka
  • אתתּוּבְקְעִי/תֻּבְקְעִי
    attuvke'i/tuvke'i
  • הואיוּבְקַע/יֻבְקַע
    huyuvka/yuvka
  • היאתּוּבְקַע/תֻּבְקַע
    hituvka/tuvka
  • אנחנונוּבְקַע/נֻבְקַע
    anakhnunuvka/nuvka
  • אתםתּוּבְקְעוּ/תֻּבְקְעוּ
    atemtuvke'u/tuvke'u
  • אתןתּוּבְקְעוּ/תּוּבְקַעְנָה/תֻּבְקַעְנָה/תֻּבְקְעוּ
    atentuvke'u/tuvkana/tuvkana/tuvke'u
  • הםיוּבְקְעוּ/יֻבְקְעוּ
    hemyuvke'u/yuvke'u
  • הןתּוּבְקַעְנָה/יוּבְקְעוּ/יֻבְקְעוּ/תֻּבְקַעְנָה
    hentuvkana/yuvke'u/yuvke'u/tuvkana

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻבְקַע בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻבְקַע", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻשְׁבַּח, הֻפְתַּע, הֻשְׁפַּע
        פרסום