הטיות פועל הֻגְבַּל

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּגְבָּל/מֻגְבָּל
    ani/ata/humugbal/mugbal
  • אני/את/היאמוּגְבֶּלֶת/מֻגְבֶּלֶת
    ani/at/himugbelet/mugbelet
  • אנחנו/אתם/הןמוּגְבָּלִים/מֻגְבָּלִים
    anakhnu/atem/henmugbalim/mugbalim
  • נחנו/אתן/הןמוּגְבָּלוֹת/מֻגְבָּלוֹת
    נחנו/aten/henmugbalot/mugbalot

Past

  • אניהוּגְבַּלְתִּי/הֻגְבַּלְתִּי
    anihugbalti/hugbalti
  • אתההוּגְבַּלְתָּ/הֻגְבַּלְתָּ
    atahugbalta/hugbalta
  • אתהוּגְבַּלְתְּ/הֻגְבַּלְתְּ
    athugbalt/hugbalt
  • הואהֻגְבַּל/הוּגְבַּל
    huhugbal/hugbal
  • היאהוּגְבְּלָה/הֻגְבְּלָה
    hihugbela/hugbela
  • אנחנוהוּגְבַּלְנוּ/הֻגְבַּלְנוּ
    anakhnuhugbalnu/hugbalnu
  • אתםהוּגְבַּלְתֶּם/הֻגְבַּלְתֶּם
    atemhugbaltem/hugbaltem
  • אתןהוּגְבַּלְתֶּן/הֻגְבַּלְתֶּן
    atenhugbalten/hugbalten
  • הםהוּגְבְּלוּ/הֻגְבְּלוּ
    hemhugbelu/hugbelu
  • הןהוּגְבְּלוּ/הֻגְבְּלוּ
    henhugbelu/hugbelu

Future

  • אניאוּגְבַּל/אֻגְבַּל
    aniugbal/ugbal
  • אתהתּוּגְבַּל/תֻּגְבַּל
    atatugbal/tugbal
  • אתתּוּגְבְּלִי/תֻּגְבְּלִי
    attugbeli/tugbeli
  • הואיוּגְבַּל/יֻגְבַּל
    huyugbal/yugbal
  • היאתּוּגְבַּל/תֻּגְבַּל
    hitugbal/tugbal
  • אנחנונוּגְבַּל/נֻגְבַּל
    anakhnunugbal/nugbal
  • אתםתּוּגְבְּלוּ/תֻּגְבְּלוּ
    atemtugbelu/tugbelu
  • אתןתּוּגְבְּלוּ/תּוּגְבַּלְנָה/תֻּגְבַּלְנָה/תֻּגְבְּלוּ
    atentugbelu/tugbalna/tugbalna/tugbelu
  • הםיוּגְבְּלוּ/יֻגְבְּלוּ
    hemyugbelu/yugbelu
  • הןיוּגְבְּלוּ/תּוּגְבַּלְנָה/יֻגְבְּלוּ/תֻּגְבַּלְנָה
    henyugbelu/tugbalna/yugbelu/tugbalna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻגְבַּל בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻגְבַּל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻטְרַד, הֻקְסַם, הֻשְׁתַּל
        פרסום