הטיות פועל הֻגְלָה

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּגְלֶה/מֻגְלֶה
    ani/ata/humugle/mugle
  • אני/את/היאמוּגְלֵית/מֻגְלֵית
    ani/at/himuglet/muglet
  • אנחנו/אתם/הןמוּגְלִים/מֻגְלִים
    anakhnu/atem/henmuglim/muglim
  • נחנו/אתן/הןמוּגְלוֹת/מֻגְלוֹת
    נחנו/aten/henmuglot/muglot

Past

  • אניהוּגְלִיתִי/הוּגְלֵיתִי/הֻגְלִיתִי/הֻגְלֵיתִי
    anihugliti/hugleti/hugliti/hugleti
  • אתההוּגְלֵיתָ/הוּגְלִיתָ/הֻגְלֵיתָ/הֻגְלִיתָ
    atahugleta/huglita/hugleta/huglita
  • אתהוּגְלִית/הוּגְלֵית/הֻגְלִית/הֻגְלֵית
    athuglit/huglet/huglit/huglet
  • הואהֻגְלָה/הוּגְלָה
    huhugla/hugla
  • היאהוּגְלְתָה/הֻגְלְתָה
    hihugleta/hugleta
  • אנחנוהוּגְלִינוּ/הוּגְלֵינוּ/הֻגְלִינוּ/הֻגְלֵינוּ
    anakhnuhuglinu/huglenu/huglinu/huglenu
  • אתםהוּגְלִיתֶם/הוּגְלֵיתֶם/הֻגְלִיתֶם/הֻגְלֵיתֶם
    atemhuglitem/hugletem/huglitem/hugletem
  • אתןהוּגְלִיתֶן/הוּגְלֵיתֶן/הֻגְלִיתֶן/הֻגְלֵיתֶן
    atenhugliten/hugleten/hugliten/hugleten
  • הםהוּגְלוּ/הֻגְלוּ
    hemhuglu/huglu
  • הןהוּגְלוּ/הֻגְלוּ
    henhuglu/huglu

Future

  • אניאוּגְלֶה/אֻגְלֶה
    aniugle/ugle
  • אתהתּוּגְלֶה/תֻּגְלֶה
    atatugle/tugle
  • אתתּוּגְלִי/תֻּגְלִי
    attugli/tugli
  • הואיוּגְלֶה/יֻגְלֶה
    huyugle/yugle
  • היאתּוּגְלֶה/תֻּגְלֶה
    hitugle/tugle
  • אנחנונוּגְלֶה/נֻגְלֶה
    anakhnunugle/nugle
  • אתםתּוּגְלוּ/תֻּגְלוּ
    atemtuglu/tuglu
  • אתןתּוּגְלוּ/תּוּגְלֶינָה/תֻּגְלוּ/תֻּגְלֶינָה
    atentuglu/tugleyna/tuglu/tugleyna
  • הםיוּגְלוּ/יֻגְלוּ
    hemyuglu/yuglu
  • הןיוּגְלוּ/תּוּגְלֶינָה/תֻּגְלֶינָה/יֻגְלוּ
    henyuglu/tugleyna/tugleyna/yuglu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻגְלָה בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻגְלָה", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻחְנָה, הֻפְלָה, הֻשְׁקָה
        פרסום