הטיות פועל הֻדְאַג

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּדְאָג/מֻדְאָג
    ani/ata/humud'ag/mud'ag
  • אני/את/היאמוּדְאֶגֶת/מֻדְאֶגֶת
    ani/at/himud'eget/mud'eget
  • אנחנו/אתם/הןמוּדְאָגִים/מֻדְאָגִים
    anakhnu/atem/henmud'agim/mud'agim
  • נחנו/אתן/הןמוּדְאָגוֹת/מֻדְאָגוֹת
    נחנו/aten/henmud'agot/mud'agot

Past

  • אניהוּדְאַגְתִּי/הֻדְאַגְתִּי
    anihud'agti/hud'agti
  • אתההוּדְאַגְתָּ/הֻדְאַגְתָּ
    atahud'agta/hud'agta
  • אתהוּדְאַגְתְּ/הֻדְאַגְתְּ
    athud'agt/hud'agt
  • הואהֻדְאַג/הוּדְאַג
    huhud'ag/hud'ag
  • היאהוּדְאֲגָה/הֻדְאֲגָה
    hihud'aga/hud'aga
  • אנחנוהוּדְאַגְנוּ/הֻדְאַגְנוּ
    anakhnuhud'agnu/hud'agnu
  • אתםהוּדְאַגְתֶּם/הֻדְאַגְתֶּם
    atemhud'agtem/hud'agtem
  • אתןהוּדְאַגְתֶּן/הֻדְאַגְתֶּן
    atenhud'agten/hud'agten
  • הםהוּדְאֲגוּ/הֻדְאֲגוּ
    hemhud'agu/hud'agu
  • הןהוּדְאֲגוּ/הֻדְאֲגוּ
    henhud'agu/hud'agu

Future

  • אניאוּדְאַג/אֻדְאַג
    aniud'ag/ud'ag
  • אתהתּוּדְאַג/תֻּדְאַג
    atatud'ag/tud'ag
  • אתתּוּדְאֲגִי/תֻּדְאֲגִי
    attud'agi/tud'agi
  • הואיוּדְאַג/יֻדְאַג
    huyud'ag/yud'ag
  • היאתּוּדְאַג/תֻּדְאַג
    hitud'ag/tud'ag
  • אנחנונוּדְאַג/נֻדְאַג
    anakhnunud'ag/nud'ag
  • אתםתּוּדְאֲגוּ/תֻּדְאֲגוּ
    atemtud'agu/tud'agu
  • אתןתּוּדְאֲגוּ/תּוּדְאַגְנָה/תֻּדְאַגְנָה/תֻּדְאֲגוּ
    atentud'agu/tud'agna/tud'agna/tud'agu
  • הםיוּדְאֲגוּ/יֻדְאֲגוּ
    hemyud'agu/yud'agu
  • הןתּוּדְאַגְנָה/יוּדְאֲגוּ/יֻדְאֲגוּ/תֻּדְאַגְנָה
    hentud'agna/yud'agu/yud'agu/tud'agna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻדְאַג בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻדְאַג", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻזְעַק, הֻקְהַל, הֻפְחַד
        פרסום