הטיות פועל הֻדְגַּם

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּדְגָּם/מֻדְגָּם
    ani/ata/humudgam/mudgam
  • אני/את/היאמוּדְגֶּמֶת/מֻדְגֶּמֶת
    ani/at/himudgemet/mudgemet
  • אנחנו/אתם/הןמוּדְגָּמִים/מֻדְגָּמִים
    anakhnu/atem/henmudgamim/mudgamim
  • נחנו/אתן/הןמוּדְגָּמוֹת/מֻדְגָּמוֹת
    נחנו/aten/henmudgamot/mudgamot

Past

  • אניהוּדְגַּמְתִּי/הֻדְגַּמְתִּי
    anihudgamti/hudgamti
  • אתההוּדְגַּמְתָּ/הֻדְגַּמְתָּ
    atahudgamta/hudgamta
  • אתהוּדְגַּמְתְּ/הֻדְגַּמְתְּ
    athudgamt/hudgamt
  • הואהֻדְגַּם/הוּדְגַּם
    huhudgam/hudgam
  • היאהוּדְגְּמָה/הֻדְגְּמָה
    hihudgema/hudgema
  • אנחנוהוּדְגַּמְנוּ/הֻדְגַּמְנוּ
    anakhnuhudgamnu/hudgamnu
  • אתםהוּדְגַּמְתֶּם/הֻדְגַּמְתֶּם
    atemhudgamtem/hudgamtem
  • אתןהוּדְגַּמְתֶּן/הֻדְגַּמְתֶּן
    atenhudgamten/hudgamten
  • הםהוּדְגְּמוּ/הֻדְגְּמוּ
    hemhudgemu/hudgemu
  • הןהוּדְגְּמוּ/הֻדְגְּמוּ
    henhudgemu/hudgemu

Future

  • אניאוּדְגַּם/אֻדְגַּם
    aniudgam/udgam
  • אתהתּוּדְגַּם/תֻּדְגַּם
    atatudgam/tudgam
  • אתתּוּדְגְּמִי/תֻּדְגְּמִי
    attudgemi/tudgemi
  • הואיוּדְגַּם/יֻדְגַּם
    huyudgam/yudgam
  • היאתּוּדְגַּם/תֻּדְגַּם
    hitudgam/tudgam
  • אנחנונוּדְגַּם/נֻדְגַּם
    anakhnunudgam/nudgam
  • אתםתּוּדְגְּמוּ/תֻּדְגְּמוּ
    atemtudgemu/tudgemu
  • אתןתּוּדְגַּמְנָה/תּוּדְגְּמוּ/תֻּדְגְּמוּ/תֻּדְגַּמְנָה
    atentudgamna/tudgemu/tudgemu/tudgamna
  • הםיוּדְגְּמוּ/יֻדְגְּמוּ
    hemyudgemu/yudgemu
  • הןיוּדְגְּמוּ/תּוּדְגַּמְנָה/תֻּדְגַּמְנָה/יֻדְגְּמוּ
    henyudgemu/tudgamna/tudgamna/yudgemu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻדְגַּם בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻדְגַּם", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻקְרַם, הֻמְרַץ, הֻמְלַךְ
        פרסום