הטיות פועל הֻדְלַק

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּדְלָק/מֻדְלָק
    ani/ata/humudlak/mudlak
  • אני/את/היאמוּדְלֶקֶת/מֻדְלֶקֶת
    ani/at/himudleket/mudleket
  • אנחנו/אתם/הןמוּדְלָקִים/מֻדְלָקִים
    anakhnu/atem/henmudlakim/mudlakim
  • נחנו/אתן/הןמוּדְלָקוֹת/מֻדְלָקוֹת
    נחנו/aten/henmudlakot/mudlakot

Past

  • אניהוּדְלַקְתִּי/הֻדְלַקְתִּי
    anihudlakti/hudlakti
  • אתההוּדְלַקְתָּ/הֻדְלַקְתָּ
    atahudlakta/hudlakta
  • אתהוּדְלַקְתְּ/הֻדְלַקְתְּ
    athudlakt/hudlakt
  • הואהֻדְלַק/הוּדְלַק
    huhudlak/hudlak
  • היאהוּדְלְקָה/הֻדְלְקָה
    hihudleka/hudleka
  • אנחנוהוּדְלַקְנוּ/הֻדְלַקְנוּ
    anakhnuhudlaknu/hudlaknu
  • אתםהוּדְלַקְתֶּם/הֻדְלַקְתֶּם
    atemhudlaktem/hudlaktem
  • אתןהוּדְלַקְתֶּן/הֻדְלַקְתֶּן
    atenhudlakten/hudlakten
  • הםהוּדְלְקוּ/הֻדְלְקוּ
    hemhudleku/hudleku
  • הןהוּדְלְקוּ/הֻדְלְקוּ
    henhudleku/hudleku

Future

  • אניאוּדְלַק/אֻדְלַק
    aniudlak/udlak
  • אתהתּוּדְלַק/תֻּדְלַק
    atatudlak/tudlak
  • אתתּוּדְלְקִי/תֻּדְלְקִי
    attudleki/tudleki
  • הואיוּדְלַק/יֻדְלַק
    huyudlak/yudlak
  • היאתּוּדְלַק/תֻּדְלַק
    hitudlak/tudlak
  • אנחנונוּדְלַק/נֻדְלַק
    anakhnunudlak/nudlak
  • אתםתּוּדְלְקוּ/תֻּדְלְקוּ
    atemtudleku/tudleku
  • אתןתּוּדְלַקְנָה/תּוּדְלְקוּ/תֻּדְלַקְנָה/תֻּדְלְקוּ
    atentudlakna/tudleku/tudlakna/tudleku
  • הםיוּדְלְקוּ/יֻדְלְקוּ
    hemyudleku/yudleku
  • הןיוּדְלְקוּ/תּוּדְלַקְנָה/תֻּדְלַקְנָה/יֻדְלְקוּ
    henyudleku/tudlakna/tudlakna/yudleku

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻדְלַק בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻדְלַק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻזְרַם, הֻקְצַף, הֻשְׁלַט
        פרסום