הטיות פועל הֻדְרַךְ

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּדְרָךְ/מֻדְרָךְ
    ani/ata/humudrakh/mudrakh
  • אני/את/היאמוּדְרֶכֶת/מֻדְרֶכֶת
    ani/at/himudrekhet/mudrekhet
  • אנחנו/אתם/הןמוּדְרָכִים/מֻדְרָכִים
    anakhnu/atem/henmudrakhim/mudrakhim
  • נחנו/אתן/הןמוּדְרָכוֹת/מֻדְרָכוֹת
    נחנו/aten/henmudrakhot/mudrakhot

Past

  • אניהוּדְרַכְתִּי/הֻדְרַכְתִּי
    anihudrakhti/hudrakhti
  • אתההוּדְרַכְתָּ/הֻדְרַכְתָּ
    atahudrakhta/hudrakhta
  • אתהוּדְרַכְתְּ/הֻדְרַכְתְּ
    athudrakht/hudrakht
  • הואהֻדְרַךְ/הוּדְרַךְ
    huhudrakh/hudrakh
  • היאהוּדְרְכָה/הֻדְרְכָה
    hihudrekha/hudrekha
  • אנחנוהוּדְרַכְנוּ/הֻדְרַכְנוּ
    anakhnuhudrakhnu/hudrakhnu
  • אתםהוּדְרַכְתֶּם/הֻדְרַכְתֶּם
    atemhudrakhtem/hudrakhtem
  • אתןהוּדְרַכְתֶּן/הֻדְרַכְתֶּן
    atenhudrakhten/hudrakhten
  • הםהוּדְרְכוּ/הֻדְרְכוּ
    hemhudrekhu/hudrekhu
  • הןהוּדְרְכוּ/הֻדְרְכוּ
    henhudrekhu/hudrekhu

Future

  • אניאוּדְרַךְ/אֻדְרַךְ
    aniudrakh/udrakh
  • אתהתּוּדְרַךְ/תֻּדְרַךְ
    atatudrakh/tudrakh
  • אתתּוּדְרְכִי/תֻּדְרְכִי
    attudrekhi/tudrekhi
  • הואיוּדְרַךְ/יֻדְרַךְ
    huyudrakh/yudrakh
  • היאתּוּדְרַךְ/תֻּדְרַךְ
    hitudrakh/tudrakh
  • אנחנונוּדְרַךְ/נֻדְרַךְ
    anakhnunudrakh/nudrakh
  • אתםתּוּדְרְכוּ/תֻּדְרְכוּ
    atemtudrekhu/tudrekhu
  • אתןתּוּדְרַכְנָה/תּוּדְרְכוּ/תֻּדְרְכוּ/תֻּדְרַכְנָה
    atentudrakhna/tudrekhu/tudrekhu/tudrakhna
  • הםיוּדְרְכוּ/יֻדְרְכוּ
    hemyudrekhu/yudrekhu
  • הןיוּדְרְכוּ/תּוּדְרַכְנָה/יֻדְרְכוּ/תֻּדְרַכְנָה
    henyudrekhu/tudrakhna/yudrekhu/tudrakhna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻדְרַךְ בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻדְרַךְ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻקְרַם, הֻבְלַט, הֻסְבַּר
        פרסום