הטיות פועל הֻזְהַר

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּזְהָר/מֻזְהָר
    ani/ata/humuzhar/muzhar
  • אני/את/היאמוּזְהֶרֶת/מֻזְהֶרֶת
    ani/at/himuzheret/muzheret
  • אנחנו/אתם/הןמוּזְהָרִים/מֻזְהָרִים
    anakhnu/atem/henmuzharim/muzharim
  • נחנו/אתן/הןמוּזְהָרוֹת/מֻזְהָרוֹת
    נחנו/aten/henmuzharot/muzharot

Past

  • אניהוּזְהַרְתִּי/הֻזְהַרְתִּי
    anihuzharti/huzharti
  • אתההוּזְהַרְתָּ/הֻזְהַרְתָּ
    atahuzharta/huzharta
  • אתהוּזְהַרְתְּ/הֻזְהַרְתְּ
    athuzhart/huzhart
  • הואהֻזְהַר/הוּזְהַר
    huhuzhar/huzhar
  • היאהוּזְהֲרָה/הֻזְהֲרָה
    hihuzhara/huzhara
  • אנחנוהוּזְהַרְנוּ/הֻזְהַרְנוּ
    anakhnuhuzharnu/huzharnu
  • אתםהוּזְהַרְתֶּם/הֻזְהַרְתֶּם
    atemhuzhartem/huzhartem
  • אתןהוּזְהַרְתֶּן/הֻזְהַרְתֶּן
    atenhuzharten/huzharten
  • הםהוּזְהֲרוּ/הֻזְהֲרוּ
    hemhuzharu/huzharu
  • הןהוּזְהֲרוּ/הֻזְהֲרוּ
    henhuzharu/huzharu

Future

  • אניאוּזְהַר/אֻזְהַר
    aniuzhar/uzhar
  • אתהתּוּזְהַר/תֻּזְהַר
    atatuzhar/tuzhar
  • אתתּוּזְהֲרִי/תֻּזְהֲרִי
    attuzhari/tuzhari
  • הואיוּזְהַר/יֻזְהַר
    huyuzhar/yuzhar
  • היאתּוּזְהַר/תֻּזְהַר
    hituzhar/tuzhar
  • אנחנונוּזְהַר/נֻזְהַר
    anakhnunuzhar/nuzhar
  • אתםתּוּזְהֲרוּ/תֻּזְהֲרוּ
    atemtuzharu/tuzharu
  • אתןתּוּזְהַרְנָה/תּוּזְהֲרוּ/תֻּזְהַרְנָה/תֻּזְהֲרוּ
    atentuzharna/tuzharu/tuzharna/tuzharu
  • הםיוּזְהֲרוּ/יֻזְהֲרוּ
    hemyuzharu/yuzharu
  • הןיוּזְהֲרוּ/תּוּזְהַרְנָה/תֻּזְהַרְנָה/יֻזְהֲרוּ
    henyuzharu/tuzharna/tuzharna/yuzharu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻזְהַר בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻזְהַר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻתְאַם, הֻבְעַר
        פרסום