הטיות פועל הֻזְכַּר

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּזְכָּר/מֻזְכָּר
    ani/ata/humuzkar/muzkar
  • אני/את/היאמוּזְכֶּרֶת/מֻזְכֶּרֶת
    ani/at/himuzkeret/muzkeret
  • אנחנו/אתם/הןמוּזְכָּרִים/מֻזְכָּרִים
    anakhnu/atem/henmuzkarim/muzkarim
  • נחנו/אתן/הןמוּזְכָּרוֹת/מֻזְכָּרוֹת
    נחנו/aten/henmuzkarot/muzkarot

Past

  • אניהוּזְכַּרְתִּי/הֻזְכַּרְתִּי
    anihuzkarti/huzkarti
  • אתההוּזְכַּרְתָּ/הֻזְכַּרְתָּ
    atahuzkarta/huzkarta
  • אתהוּזְכַּרְתְּ/הֻזְכַּרְתְּ
    athuzkart/huzkart
  • הואהֻזְכַּר/הוּזְכַּר
    huhuzkar/huzkar
  • היאהוּזְכְּרָה/הֻזְכְּרָה
    hihuzkera/huzkera
  • אנחנוהוּזְכַּרְנוּ/הֻזְכַּרְנוּ
    anakhnuhuzkarnu/huzkarnu
  • אתםהוּזְכַּרְתֶּם/הֻזְכַּרְתֶּם
    atemhuzkartem/huzkartem
  • אתןהוּזְכַּרְתֶּן/הֻזְכַּרְתֶּן
    atenhuzkarten/huzkarten
  • הםהוּזְכְּרוּ/הֻזְכְּרוּ
    hemhuzkeru/huzkeru
  • הןהוּזְכְּרוּ/הֻזְכְּרוּ
    henhuzkeru/huzkeru

Future

  • אניאוּזְכַּר/אֻזְכַּר
    aniuzkar/uzkar
  • אתהתּוּזְכַּר/תֻּזְכַּר
    atatuzkar/tuzkar
  • אתתּוּזְכְּרִי/תֻּזְכְּרִי
    attuzkeri/tuzkeri
  • הואיוּזְכַּר/יֻזְכַּר
    huyuzkar/yuzkar
  • היאתּוּזְכַּר/תֻּזְכַּר
    hituzkar/tuzkar
  • אנחנונוּזְכַּר/נֻזְכַּר
    anakhnunuzkar/nuzkar
  • אתםתּוּזְכְּרוּ/תֻּזְכְּרוּ
    atemtuzkeru/tuzkeru
  • אתןתּוּזְכְּרוּ/תּוּזְכַּרְנָה/תֻּזְכְּרוּ/תֻּזְכַּרְנָה
    atentuzkeru/tuzkarna/tuzkeru/tuzkarna
  • הםיוּזְכְּרוּ/יֻזְכְּרוּ
    hemyuzkeru/yuzkeru
  • הןיוּזְכְּרוּ/תּוּזְכַּרְנָה/תֻּזְכַּרְנָה/יֻזְכְּרוּ
    henyuzkeru/tuzkarna/tuzkarna/yuzkeru

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻזְכַּר בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻזְכַּר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻפְצַץ, הֻדְלַק, הֻדְחַק
        פרסום