הטיות פועל הֻזְנַח

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּזְנָח/מֻזְנָח
    ani/ata/humuznakh/muznakh
  • אני/את/היאמוּזְנַחַת/מֻזְנַחַת
    ani/at/himuznakhat/muznakhat
  • אנחנו/אתם/הןמוּזְנָחִים/מֻזְנָחִים
    anakhnu/atem/henmuznakhim/muznakhim
  • נחנו/אתן/הןמוּזְנָחוֹת/מֻזְנָחוֹת
    נחנו/aten/henmuznakhot/muznakhot

Past

  • אניהוּזְנַחְתִּי/הֻזְנַחְתִּי
    anihuznakhti/huznakhti
  • אתההוּזְנַחְתָּ/הֻזְנַחְתָּ
    atahuznakhta/huznakhta
  • אתהוּזְנַחַתְּ/הוּזְנַחְתְּ/הֻזְנַחְתְּ/הֻזְנַחַתְּ
    athuznakhat/huznakht/huznakht/huznakhat
  • הואהֻזְנַח/הוּזְנַח
    huhuznakh/huznakh
  • היאהוּזְנְחָה/הֻזְנְחָה
    hihuznekha/huznekha
  • אנחנוהוּזְנַחְנוּ/הֻזְנַחְנוּ
    anakhnuhuznakhnu/huznakhnu
  • אתםהוּזְנַחְתֶּם/הֻזְנַחְתֶּם
    atemhuznakhtem/huznakhtem
  • אתןהוּזְנַחְתֶּן/הֻזְנַחְתֶּן
    atenhuznakhten/huznakhten
  • הםהוּזְנְחוּ/הֻזְנְחוּ
    hemhuznekhu/huznekhu
  • הןהוּזְנְחוּ/הֻזְנְחוּ
    henhuznekhu/huznekhu

Future

  • אניאוּזְנַח/אֻזְנַח
    aniuznakh/uznakh
  • אתהתּוּזְנַח/תֻּזְנַח
    atatuznakh/tuznakh
  • אתתּוּזְנְחִי/תֻּזְנְחִי
    attuznekhi/tuznekhi
  • הואיוּזְנַח/יֻזְנַח
    huyuznakh/yuznakh
  • היאתּוּזְנַח/תֻּזְנַח
    hituznakh/tuznakh
  • אנחנונוּזְנַח/נֻזְנַח
    anakhnunuznakh/nuznakh
  • אתםתּוּזְנְחוּ/תֻּזְנְחוּ
    atemtuznekhu/tuznekhu
  • אתןתּוּזְנְחוּ/תּוּזְנַחְנָה/תֻּזְנְחוּ/תֻּזְנַחְנָה
    atentuznekhu/tuznakhna/tuznekhu/tuznakhna
  • הםיוּזְנְחוּ/יֻזְנְחוּ
    hemyuznekhu/yuznekhu
  • הןתּוּזְנַחְנָה/יוּזְנְחוּ/יֻזְנְחוּ/תֻּזְנַחְנָה
    hentuznakhna/yuznekhu/yuznekhu/tuznakhna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻזְנַח בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻזְנַח", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻפְרַח, הֻצְנַע, הֻבְטַח
        פרסום