הטיות פועל הֻזְרַק

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּזְרָק/מֻזְרָק
    ani/ata/humuzrak/muzrak
  • אני/את/היאמוּזְרֶקֶת/מֻזְרֶקֶת
    ani/at/himuzreket/muzreket
  • אנחנו/אתם/הןמוּזְרָקִים/מֻזְרָקִים
    anakhnu/atem/henmuzrakim/muzrakim
  • נחנו/אתן/הןמוּזְרָקוֹת/מֻזְרָקוֹת
    נחנו/aten/henmuzrakot/muzrakot

Past

  • אניהוּזְרַקְתִּי/הֻזְרַקְתִּי
    anihuzrakti/huzrakti
  • אתההוּזְרַקְתָּ/הֻזְרַקְתָּ
    atahuzrakta/huzrakta
  • אתהוּזְרַקְתְּ/הֻזְרַקְתְּ
    athuzrakt/huzrakt
  • הואהֻזְרַק/הוּזְרַק
    huhuzrak/huzrak
  • היאהוּזְרְקָה/הֻזְרְקָה
    hihuzreka/huzreka
  • אנחנוהוּזְרַקְנוּ/הֻזְרַקְנוּ
    anakhnuhuzraknu/huzraknu
  • אתםהוּזְרַקְתֶּם/הֻזְרַקְתֶּם
    atemhuzraktem/huzraktem
  • אתןהוּזְרַקְתֶּן/הֻזְרַקְתֶּן
    atenhuzrakten/huzrakten
  • הםהוּזְרְקוּ/הֻזְרְקוּ
    hemhuzreku/huzreku
  • הןהוּזְרְקוּ/הֻזְרְקוּ
    henhuzreku/huzreku

Future

  • אניאוּזְרַק/אֻזְרַק
    aniuzrak/uzrak
  • אתהתּוּזְרַק/תֻּזְרַק
    atatuzrak/tuzrak
  • אתתּוּזְרְקִי/תֻּזְרְקִי
    attuzreki/tuzreki
  • הואיוּזְרַק/יֻזְרַק
    huyuzrak/yuzrak
  • היאתּוּזְרַק/תֻּזְרַק
    hituzrak/tuzrak
  • אנחנונוּזְרַק/נֻזְרַק
    anakhnunuzrak/nuzrak
  • אתםתּוּזְרְקוּ/תֻּזְרְקוּ
    atemtuzreku/tuzreku
  • אתןתּוּזְרְקוּ/תּוּזְרַקְנָה/תֻּזְרְקוּ/תֻּזְרַקְנָה
    atentuzreku/tuzrakna/tuzreku/tuzrakna
  • הםיוּזְרְקוּ/יֻזְרְקוּ
    hemyuzreku/yuzreku
  • הןתּוּזְרַקְנָה/יוּזְרְקוּ/יֻזְרְקוּ/תֻּזְרַקְנָה
    hentuzrakna/yuzreku/yuzreku/tuzrakna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻזְרַק בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻזְרַק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻשְׁלַךְ, הֻחְמַץ, הֻשְׁלַט
        פרסום