הטיות פועל הֻחְזַק

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּחְזָק/מֻחְזָק
    ani/ata/humukhzak/mukhzak
  • אני/את/היאמוּחְזֶקֶת/מֻחְזֶקֶת
    ani/at/himukhzeket/mukhzeket
  • אנחנו/אתם/הןמוּחְזָקִים/מֻחְזָקִים
    anakhnu/atem/henmukhzakim/mukhzakim
  • נחנו/אתן/הןמוּחְזָקוֹת/מֻחְזָקוֹת
    נחנו/aten/henmukhzakot/mukhzakot

Past

  • אניהוּחְזַקְתִּי/הֻחְזַקְתִּי
    anihukhzakti/hukhzakti
  • אתההוּחְזַקְתָּ/הֻחְזַקְתָּ
    atahukhzakta/hukhzakta
  • אתהוּחְזַקְתְּ/הֻחְזַקְתְּ
    athukhzakt/hukhzakt
  • הואהֻחְזַק/הוּחְזַק
    huhukhzak/hukhzak
  • היאהוּחְזְקָה/הֻחְזְקָה
    hihukhzeka/hukhzeka
  • אנחנוהוּחְזַקְנוּ/הֻחְזַקְנוּ
    anakhnuhukhzaknu/hukhzaknu
  • אתםהוּחְזַקְתֶּם/הֻחְזַקְתֶּם
    atemhukhzaktem/hukhzaktem
  • אתןהוּחְזַקְתֶּן/הֻחְזַקְתֶּן
    atenhukhzakten/hukhzakten
  • הםהוּחְזְקוּ/הֻחְזְקוּ
    hemhukhzeku/hukhzeku
  • הןהוּחְזְקוּ/הֻחְזְקוּ
    henhukhzeku/hukhzeku

Future

  • אניאוּחְזַק/אֻחְזַק
    aniukhzak/ukhzak
  • אתהתּוּחְזַק/תֻּחְזַק
    atatukhzak/tukhzak
  • אתתּוּחְזְקִי/תֻּחְזְקִי
    attukhzeki/tukhzeki
  • הואיוּחְזַק/יֻחְזַק
    huyukhzak/yukhzak
  • היאתּוּחְזַק/תֻּחְזַק
    hitukhzak/tukhzak
  • אנחנונוּחְזַק/נֻחְזַק
    anakhnunukhzak/nukhzak
  • אתםתּוּחְזְקוּ/תֻּחְזְקוּ
    atemtukhzeku/tukhzeku
  • אתןתּוּחְזַקְנָה/תּוּחְזְקוּ/תֻּחְזַקְנָה/תֻּחְזְקוּ
    atentukhzakna/tukhzeku/tukhzakna/tukhzeku
  • הםיוּחְזְקוּ/יֻחְזְקוּ
    hemyukhzeku/yukhzeku
  • הןיוּחְזְקוּ/תּוּחְזַקְנָה/יֻחְזְקוּ/תֻּחְזַקְנָה
    henyukhzeku/tukhzakna/yukhzeku/tukhzakna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻחְזַק בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻחְזַק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻסְגַּר, הֻפְרַךְ, הֻפְלַל
        פרסום