הטיות פועל הֻחְלַט

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּחְלָט/מֻחְלָט
    ani/ata/humukhlat/mukhlat
  • אני/את/היאמוּחְלֶטֶת/מֻחְלֶטֶת
    ani/at/himukhletet/mukhletet
  • אנחנו/אתם/הןמוּחְלָטִים/מֻחְלָטִים
    anakhnu/atem/henmukhlatim/mukhlatim
  • נחנו/אתן/הןמוּחְלָטוֹת/מֻחְלָטוֹת
    נחנו/aten/henmukhlatot/mukhlatot

Past

  • אניהוּחְלַטְתִּי/הֻחְלַטְתִּי
    anihukhlatti/hukhlatti
  • אתההוּחְלַטְתָּ/הֻחְלַטְתָּ
    atahukhlatta/hukhlatta
  • אתהוּחְלַטְתְּ/הֻחְלַטְתְּ
    athukhlatt/hukhlatt
  • הואהֻחְלַט/הוּחְלַט
    huhukhlat/hukhlat
  • היאהוּחְלְטָה/הֻחְלְטָה
    hihukhleta/hukhleta
  • אנחנוהוּחְלַטְנוּ/הֻחְלַטְנוּ
    anakhnuhukhlatnu/hukhlatnu
  • אתםהוּחְלַטְתֶּם/הֻחְלַטְתֶּם
    atemhukhlattem/hukhlattem
  • אתןהוּחְלַטְתֶּן/הֻחְלַטְתֶּן
    atenhukhlatten/hukhlatten
  • הםהוּחְלְטוּ/הֻחְלְטוּ
    hemhukhletu/hukhletu
  • הןהוּחְלְטוּ/הֻחְלְטוּ
    henhukhletu/hukhletu

Future

  • אניאוּחְלַט/אֻחְלַט
    aniukhlat/ukhlat
  • אתהתּוּחְלַט/תֻּחְלַט
    atatukhlat/tukhlat
  • אתתּוּחְלְטִי/תֻּחְלְטִי
    attukhleti/tukhleti
  • הואיוּחְלַט/יֻחְלַט
    huyukhlat/yukhlat
  • היאתּוּחְלַט/תֻּחְלַט
    hitukhlat/tukhlat
  • אנחנונוּחְלַט/נֻחְלַט
    anakhnunukhlat/nukhlat
  • אתםתּוּחְלְטוּ/תֻּחְלְטוּ
    atemtukhletu/tukhletu
  • אתןתּוּחְלַטְנָה/תּוּחְלְטוּ/תֻּחְלַטְנָה/תֻּחְלְטוּ
    atentukhlatna/tukhletu/tukhlatna/tukhletu
  • הםיוּחְלְטוּ/יֻחְלְטוּ
    hemyukhletu/yukhletu
  • הןתּוּחְלַטְנָה/יוּחְלְטוּ/תֻּחְלַטְנָה/יֻחְלְטוּ
    hentukhlatna/yukhletu/tukhlatna/yukhletu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻחְלַט בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻחְלַט", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻחְזַר, הֻמְתַּק, הֻפְנַם
        פרסום