הטיות פועל הֻטְעָה

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּטְעֶה/מֻטְעֶה
    ani/ata/humut'e/mut'e
  • אני/את/היאמוּטְעֵית/מֻטְעֵית
    ani/at/himut'et/mut'et
  • אנחנו/אתם/הןמוּטְעִים/מֻטְעִים
    anakhnu/atem/henmut'im/mut'im
  • נחנו/אתן/הןמוּטְעוֹת/מֻטְעוֹת
    נחנו/aten/henmut'ot/mut'ot

Past

  • אניהוּטְעֵיתִי/הוּטְעִיתִי/הֻטְעֵיתִי/הֻטְעִיתִי
    anihut'eti/hut'iti/hut'eti/hut'iti
  • אתההוּטְעִיתָ/הוּטְעֵיתָ/הֻטְעֵיתָ/הֻטְעִיתָ
    atahut'ita/hut'eta/hut'eta/hut'ita
  • אתהוּטְעֵית/הוּטְעִית/הֻטְעֵית/הֻטְעִית
    athut'et/hut'it/hut'et/hut'it
  • הואהֻטְעָה/הוּטְעָה
    huhut'a/hut'a
  • היאהוּטְעֲתָה/הֻטְעֲתָה
    hihut'ata/hut'ata
  • אנחנוהוּטְעֵינוּ/הוּטְעִינוּ/הֻטְעֵינוּ/הֻטְעִינוּ
    anakhnuhut'enu/hut'inu/hut'enu/hut'inu
  • אתםהוּטְעֵיתֶם/הוּטְעִיתֶם/הֻטְעֵיתֶם/הֻטְעִיתֶם
    atemhut'etem/hut'item/hut'etem/hut'item
  • אתןהוּטְעִיתֶן/הוּטְעֵיתֶן/הֻטְעֵיתֶן/הֻטְעִיתֶן
    atenhut'iten/hut'eten/hut'eten/hut'iten
  • הםהוּטְעוּ/הֻטְעוּ
    hemhut'u/hut'u
  • הןהוּטְעוּ/הֻטְעוּ
    henhut'u/hut'u

Future

  • אניאוּטְעֶה/אֻטְעֶה
    aniut'e/ut'e
  • אתהתּוּטְעֶה/תֻּטְעֶה
    atatut'e/tut'e
  • אתתּוּטְעִי/תֻּטְעִי
    attut'i/tut'i
  • הואיוּטְעֶה/יֻטְעֶה
    huyut'e/yut'e
  • היאתּוּטְעֶה/תֻּטְעֶה
    hitut'e/tut'e
  • אנחנונוּטְעֶה/נֻטְעֶה
    anakhnunut'e/nut'e
  • אתםתּוּטְעוּ/תֻּטְעוּ
    atemtut'u/tut'u
  • אתןתּוּטְעֶינָה/תּוּטְעוּ/תֻּטְעֶינָה/תֻּטְעוּ
    atentut'eyna/tut'u/tut'eyna/tut'u
  • הםיוּטְעוּ/יֻטְעוּ
    hemyut'u/yut'u
  • הןתּוּטְעֶינָה/יוּטְעוּ/תֻּטְעֶינָה/יֻטְעוּ
    hentut'eyna/yut'u/tut'eyna/yut'u

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻטְעָה בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻטְעָה", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻנְחָה, הֻתְעָה
        פרסום