הטיות פועל הֻטָּה

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּטֶּה/מֻטֶּה
    ani/ata/humute/mute
  • אני/את/היאמוּטֵּית/מֻטֵּית
    ani/at/himutet/mutet
  • אנחנו/אתם/הןמוּטִּים/מֻטִּים
    anakhnu/atem/henmutim/mutim
  • נחנו/אתן/הןמוּטּוֹת/מֻטּוֹת
    נחנו/aten/henmutot/mutot

Past

  • אניהוּטֵּיתִי/הוּטִּיתִי/הֻטֵּיתִי/הֻטִּיתִי
    anihuteti/hutiti/huteti/hutiti
  • אתההוּטֵּיתָ/הוּטִּיתָ/הֻטֵּיתָ/הֻטִּיתָ
    atahuteta/hutita/huteta/hutita
  • אתהוּטֵּית/הוּטִּית/הֻטֵּית/הֻטִּית
    athutet/hutit/hutet/hutit
  • הואהֻטָּה/הוּטָּה
    huhuta/huta
  • היאהוּטְּתָה/הֻטְּתָה
    hihutta/hutta
  • אנחנוהוּטֵּינוּ/הוּטִּינוּ/הֻטִּינוּ/הֻטֵּינוּ
    anakhnuhutenu/hutinu/hutinu/hutenu
  • אתםהוּטִּיתֶם/הוּטֵּיתֶם/הֻטֵּיתֶם/הֻטִּיתֶם
    atemhutitem/hutetem/hutetem/hutitem
  • אתןהוּטֵּיתֶן/הוּטִּיתֶן/הֻטֵּיתֶן/הֻטִּיתֶן
    atenhuteten/hutiten/huteten/hutiten
  • הםהוּטּוּ/הֻטּוּ
    hemhutu/hutu
  • הןהוּטּוּ/הֻטּוּ
    henhutu/hutu

Future

  • אניאוּטֶּה/אֻטֶּה
    aniute/ute
  • אתהתּוּטֶּה/תֻּטֶּה
    atatute/tute
  • אתתּוּטִּי/תֻּטִּי
    attuti/tuti
  • הואיוּטֶּה/יֻטֶּה
    huyute/yute
  • היאתּוּטֶּה/תֻּטֶּה
    hitute/tute
  • אנחנונוּטֶּה/נֻטֶּה
    anakhnunute/nute
  • אתםתּוּטּוּ/תֻּטּוּ
    atemtutu/tutu
  • אתןתּוּטּוּ/תּוּטֶּינָה/תֻּטֶּינָה/תֻּטּוּ
    atentutu/tuteyna/tuteyna/tutu
  • הםיוּטּוּ/יֻטּוּ
    hemyutu/yutu
  • הןתּוּטֶּינָה/יוּטּוּ/יֻטּוּ/תֻּטֶּינָה
    hentuteyna/yutu/yutu/tuteyna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻטָּה בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻטָּה", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פרסום