הטיות פועל הֻכְחַד

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּכְחָד/מֻכְחָד
    ani/ata/humukhkhad/mukhkhad
  • אני/את/היאמוּכְחֶדֶת/מֻכְחֶדֶת
    ani/at/himukhkhedet/mukhkhedet
  • אנחנו/אתם/הןמוּכְחָדִים/מֻכְחָדִים
    anakhnu/atem/henmukhkhadim/mukhkhadim
  • נחנו/אתן/הןמוּכְחָדוֹת/מֻכְחָדוֹת
    נחנו/aten/henmukhkhadot/mukhkhadot

Past

  • אניהוּכְחַדְתִּי/הֻכְחַדְתִּי
    anihukhkhadti/hukhkhadti
  • אתההוּכְחַדְתָּ/הֻכְחַדְתָּ
    atahukhkhadta/hukhkhadta
  • אתהוּכְחַדְתְּ/הֻכְחַדְתְּ
    athukhkhadet/hukhkhadet
  • הואהֻכְחַד/הוּכְחַד
    huhukhkhad/hukhkhad
  • היאהוּכְחֲדָה/הֻכְחֲדָה
    hihukhkhada/hukhkhada
  • אנחנוהוּכְחַדְנוּ/הֻכְחַדְנוּ
    anakhnuhukhkhadnu/hukhkhadnu
  • אתםהוּכְחַדְתֶּם/הֻכְחַדְתֶּם
    atemhukhkhadtem/hukhkhadtem
  • אתןהוּכְחַדְתֶּן/הֻכְחַדְתֶּן
    atenhukhkhadten/hukhkhadten
  • הםהוּכְחֲדוּ/הֻכְחֲדוּ
    hemhukhkhadu/hukhkhadu
  • הןהוּכְחֲדוּ/הֻכְחֲדוּ
    henhukhkhadu/hukhkhadu

Future

  • אניאוּכְחַד/אֻכְחַד
    aniukhkhad/ukhkhad
  • אתהתּוּכְחַד/תֻּכְחַד
    atatukhkhad/tukhkhad
  • אתתּוּכְחֲדִי/תֻּכְחֲדִי
    attukhkhadi/tukhkhadi
  • הואיוּכְחַד/יֻכְחַד
    huyukhkhad/yukhkhad
  • היאתּוּכְחַד/תֻּכְחַד
    hitukhkhad/tukhkhad
  • אנחנונוּכְחַד/נֻכְחַד
    anakhnunukhkhad/nukhkhad
  • אתםתּוּכְחֲדוּ/תֻּכְחֲדוּ
    atemtukhkhadu/tukhkhadu
  • אתןתּוּכְחֲדוּ/תּוּכְחַדְנָה/תֻּכְחַדְנָה/תֻּכְחֲדוּ
    atentukhkhadu/tukhkhadna/tukhkhadna/tukhkhadu
  • הםיוּכְחֲדוּ/יֻכְחֲדוּ
    hemyukhkhadu/yukhkhadu
  • הןתּוּכְחַדְנָה/יוּכְחֲדוּ/תֻּכְחַדְנָה/יֻכְחֲדוּ
    hentukhkhadna/yukhkhadu/tukhkhadna/yukhkhadu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻכְחַד בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻכְחַד", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻקְהַל, הֻצְהַר, הֻלְעַט
        פרסום