הטיות פועל הֻכְתַּב

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּכְתָּב/מֻכְתָּב
    ani/ata/humukhtav/mukhtav
  • אני/את/היאמוּכְתֶּבֶת/מֻכְתֶּבֶת
    ani/at/himukhtevet/mukhtevet
  • אנחנו/אתם/הןמוּכְתָּבִים/מֻכְתָּבִים
    anakhnu/atem/henmukhtavim/mukhtavim
  • נחנו/אתן/הןמוּכְתָּבוֹת/מֻכְתָּבוֹת
    נחנו/aten/henmukhtavot/mukhtavot

Past

  • אניהוּכְתַּבְתִּי/הֻכְתַּבְתִּי
    anihukhtavti/hukhtavti
  • אתההוּכְתַּבְתָּ/הֻכְתַּבְתָּ
    atahukhtavta/hukhtavta
  • אתהוּכְתַּבְתְּ/הֻכְתַּבְתְּ
    athukhtavt/hukhtavt
  • הואהֻכְתַּב/הוּכְתַּב
    huhukhtav/hukhtav
  • היאהוּכְתְּבָה/הֻכְתְּבָה
    hihukhteva/hukhteva
  • אנחנוהוּכְתַּבְנוּ/הֻכְתַּבְנוּ
    anakhnuhukhtavnu/hukhtavnu
  • אתםהוּכְתַּבְתֶּם/הֻכְתַּבְתֶּם
    atemhukhtavtem/hukhtavtem
  • אתןהוּכְתַּבְתֶּן/הֻכְתַּבְתֶּן
    atenhukhtavten/hukhtavten
  • הםהוּכְתְּבוּ/הֻכְתְּבוּ
    hemhukhtevu/hukhtevu
  • הןהוּכְתְּבוּ/הֻכְתְּבוּ
    henhukhtevu/hukhtevu

Future

  • אניאוּכְתַּב/אֻכְתַּב
    aniukhtav/ukhtav
  • אתהתּוּכְתַּב/תֻּכְתַּב
    atatukhtav/tukhtav
  • אתתּוּכְתְּבִי/תֻּכְתְּבִי
    attukhtevi/tukhtevi
  • הואיוּכְתַּב/יֻכְתַּב
    huyukhtav/yukhtav
  • היאתּוּכְתַּב/תֻּכְתַּב
    hitukhtav/tukhtav
  • אנחנונוּכְתַּב/נֻכְתַּב
    anakhnunukhtav/nukhtav
  • אתםתּוּכְתְּבוּ/תֻּכְתְּבוּ
    atemtukhtevu/tukhtevu
  • אתןתּוּכְתַּבְנָה/תּוּכְתְּבוּ/תֻּכְתְּבוּ/תֻּכְתַּבְנָה
    atentukhtavna/tukhtevu/tukhtevu/tukhtavna
  • הםיוּכְתְּבוּ/יֻכְתְּבוּ
    hemyukhtevu/yukhtevu
  • הןתּוּכְתַּבְנָה/יוּכְתְּבוּ/תֻּכְתַּבְנָה/יֻכְתְּבוּ
    hentukhtavna/yukhtevu/tukhtavna/yukhtevu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻכְתַּב בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻכְתַּב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻפְלַל, הֻדְלַק, הֻשְׁמַט
        פרסום