הטיות פועל הֻכְתַּם

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּכְתָּם/מֻכְתָּם
    ani/ata/humukhtam/mukhtam
  • אני/את/היאמוּכְתֶּמֶת/מֻכְתֶּמֶת
    ani/at/himukhtemet/mukhtemet
  • אנחנו/אתם/הןמוּכְתָּמִים/מֻכְתָּמִים
    anakhnu/atem/henmukhtamim/mukhtamim
  • נחנו/אתן/הןמוּכְתָּמוֹת/מֻכְתָּמוֹת
    נחנו/aten/henmukhtamot/mukhtamot

Past

  • אניהוּכְתַּמְתִּי/הֻכְתַּמְתִּי
    anihukhtamti/hukhtamti
  • אתההוּכְתַּמְתָּ/הֻכְתַּמְתָּ
    atahukhtamta/hukhtamta
  • אתהוּכְתַּמְתְּ/הֻכְתַּמְתְּ
    athukhtamt/hukhtamt
  • הואהֻכְתַּם/הוּכְתַּם
    huhukhtam/hukhtam
  • היאהוּכְתְּמָה/הֻכְתְּמָה
    hihukhtema/hukhtema
  • אנחנוהוּכְתַּמְנוּ/הֻכְתַּמְנוּ
    anakhnuhukhtamnu/hukhtamnu
  • אתםהוּכְתַּמְתֶּם/הֻכְתַּמְתֶּם
    atemhukhtamtem/hukhtamtem
  • אתןהוּכְתַּמְתֶּן/הֻכְתַּמְתֶּן
    atenhukhtamten/hukhtamten
  • הםהוּכְתְּמוּ/הֻכְתְּמוּ
    hemhukhtemu/hukhtemu
  • הןהוּכְתְּמוּ/הֻכְתְּמוּ
    henhukhtemu/hukhtemu

Future

  • אניאוּכְתַּם/אֻכְתַּם
    aniukhtam/ukhtam
  • אתהתּוּכְתַּם/תֻּכְתַּם
    atatukhtam/tukhtam
  • אתתּוּכְתְּמִי/תֻּכְתְּמִי
    attukhtemi/tukhtemi
  • הואיוּכְתַּם/יֻכְתַּם
    huyukhtam/yukhtam
  • היאתּוּכְתַּם/תֻּכְתַּם
    hitukhtam/tukhtam
  • אנחנונוּכְתַּם/נֻכְתַּם
    anakhnunukhtam/nukhtam
  • אתםתּוּכְתְּמוּ/תֻּכְתְּמוּ
    atemtukhtemu/tukhtemu
  • אתןתּוּכְתְּמוּ/תּוּכְתַּמְנָה/תֻּכְתְּמוּ/תֻּכְתַּמְנָה
    atentukhtemu/tukhtamna/tukhtemu/tukhtamna
  • הםיוּכְתְּמוּ/יֻכְתְּמוּ
    hemyukhtemu/yukhtemu
  • הןיוּכְתְּמוּ/תּוּכְתַּמְנָה/יֻכְתְּמוּ/תֻּכְתַּמְנָה
    henyukhtemu/tukhtamna/yukhtemu/tukhtamna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻכְתַּם בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻכְתַּם", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻקְצַף, הֻפְקַד, הֻהֲדַּר
        פרסום