הטיות פועל הֻלְאַם

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּלְאָם/מֻלְאָם
    ani/ata/humul'am/mul'am
  • אני/את/היאמוּלְאֶמֶת/מֻלְאֶמֶת
    ani/at/himul'emet/mul'emet
  • אנחנו/אתם/הןמוּלְאָמִים/מֻלְאָמִים
    anakhnu/atem/henmul'amim/mul'amim
  • נחנו/אתן/הןמוּלְאָמוֹת/מֻלְאָמוֹת
    נחנו/aten/henmul'amot/mul'amot

Past

  • אניהוּלְאַמְתִּי/הֻלְאַמְתִּי
    anihul'amti/hul'amti
  • אתההוּלְאַמְתָּ/הֻלְאַמְתָּ
    atahul'amta/hul'amta
  • אתהוּלְאַמְתְּ/הֻלְאַמְתְּ
    athul'amt/hul'amt
  • הואהֻלְאַם/הוּלְאַם
    huhul'am/hul'am
  • היאהוּלְאֲמָה/הֻלְאֲמָה
    hihul'ama/hul'ama
  • אנחנוהוּלְאַמְנוּ/הֻלְאַמְנוּ
    anakhnuhul'amnu/hul'amnu
  • אתםהוּלְאַמְתֶּם/הֻלְאַמְתֶּם
    atemhul'amtem/hul'amtem
  • אתןהוּלְאַמְתֶּן/הֻלְאַמְתֶּן
    atenhul'amten/hul'amten
  • הםהוּלְאֲמוּ/הֻלְאֲמוּ
    hemhul'amu/hul'amu
  • הןהוּלְאֲמוּ/הֻלְאֲמוּ
    henhul'amu/hul'amu

Future

  • אניאוּלְאַם/אֻלְאַם
    aniul'am/ul'am
  • אתהתּוּלְאַם/תֻּלְאַם
    atatul'am/tul'am
  • אתתּוּלְאֲמִי/תֻּלְאֲמִי
    attul'ami/tul'ami
  • הואיוּלְאַם/יֻלְאַם
    huyul'am/yul'am
  • היאתּוּלְאַם/תֻּלְאַם
    hitul'am/tul'am
  • אנחנונוּלְאַם/נֻלְאַם
    anakhnunul'am/nul'am
  • אתםתּוּלְאֲמוּ/תֻּלְאֲמוּ
    atemtul'amu/tul'amu
  • אתןתּוּלְאַמְנָה/תּוּלְאֲמוּ/תֻּלְאֲמוּ/תֻּלְאַמְנָה
    atentul'amna/tul'amu/tul'amu/tul'amna
  • הםיוּלְאֲמוּ/יֻלְאֲמוּ
    hemyul'amu/yul'amu
  • הןיוּלְאֲמוּ/תּוּלְאַמְנָה/יֻלְאֲמוּ/תֻּלְאַמְנָה
    henyul'amu/tul'amna/yul'amu/tul'amna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻלְאַם בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻלְאַם", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻרְחַק, הֻשְׁאַל, הֻמְחַשׁ
        פרסום