הטיות פועל הֻלְעַט

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּלְעָט/מֻלְעָט
    ani/ata/humul'at/mul'at
  • אני/את/היאמוּלְעֶטֶת/מֻלְעֶטֶת
    ani/at/himul'etet/mul'etet
  • אנחנו/אתם/הןמוּלְעָטִים/מֻלְעָטִים
    anakhnu/atem/henmul'atim/mul'atim
  • נחנו/אתן/הןמוּלְעָטוֹת/מֻלְעָטוֹת
    נחנו/aten/henmul'atot/mul'atot

Past

  • אניהוּלְעַטְתִּי/הֻלְעַטְתִּי
    anihul'atti/hul'atti
  • אתההוּלְעַטְתָּ/הֻלְעַטְתָּ
    atahul'atta/hul'atta
  • אתהוּלְעַטְתְּ/הֻלְעַטְתְּ
    athul'att/hul'att
  • הואהֻלְעַט/הוּלְעַט
    huhul'at/hul'at
  • היאהוּלְעֲטָה/הֻלְעֲטָה
    hihul'ata/hul'ata
  • אנחנוהוּלְעַטְנוּ/הֻלְעַטְנוּ
    anakhnuhul'atnu/hul'atnu
  • אתםהוּלְעַטְתֶּם/הֻלְעַטְתֶּם
    atemhul'attem/hul'attem
  • אתןהוּלְעַטְתֶּן/הֻלְעַטְתֶּן
    atenhul'atten/hul'atten
  • הםהוּלְעֲטוּ/הֻלְעֲטוּ
    hemhul'atu/hul'atu
  • הןהוּלְעֲטוּ/הֻלְעֲטוּ
    henhul'atu/hul'atu

Future

  • אניאוּלְעַט/אֻלְעַט
    aniul'at/ul'at
  • אתהתּוּלְעַט/תֻּלְעַט
    atatul'at/tul'at
  • אתתּוּלְעֲטִי/תֻּלְעֲטִי
    attul'ati/tul'ati
  • הואיוּלְעַט/יֻלְעַט
    huyul'at/yul'at
  • היאתּוּלְעַט/תֻּלְעַט
    hitul'at/tul'at
  • אנחנונוּלְעַט/נֻלְעַט
    anakhnunul'at/nul'at
  • אתםתּוּלְעֲטוּ/תֻּלְעֲטוּ
    atemtul'atu/tul'atu
  • אתןתּוּלְעַטְנָה/תּוּלְעֲטוּ/תֻּלְעֲטוּ/תֻּלְעַטְנָה
    atentul'atna/tul'atu/tul'atu/tul'atna
  • הםיוּלְעֲטוּ/יֻלְעֲטוּ
    hemyul'atu/yul'atu
  • הןיוּלְעֲטוּ/תּוּלְעַטְנָה/יֻלְעֲטוּ/תֻּלְעַטְנָה
    henyul'atu/tul'atna/yul'atu/tul'atna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻלְעַט בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻלְעַט", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻשְׁאַל, הֻלְאַם, הֻלְחַם
        פרסום