הטיות פועל הֻלְקָה

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּלְקֶה/מֻלְקֶה
    ani/ata/humulke/mulke
  • אני/את/היאמוּלְקֵית/מֻלְקֵית
    ani/at/himulket/mulket
  • אנחנו/אתם/הןמוּלְקִים/מֻלְקִים
    anakhnu/atem/henmulkim/mulkim
  • נחנו/אתן/הןמוּלְקוֹת/מֻלְקוֹת
    נחנו/aten/henmulkot/mulkot

Past

  • אניהוּלְקִיתִי/הוּלְקֵיתִי/הֻלְקִיתִי/הֻלְקֵיתִי
    anihulkiti/hulketi/hulkiti/hulketi
  • אתההוּלְקִיתָ/הוּלְקֵיתָ/הֻלְקִיתָ/הֻלְקֵיתָ
    atahulkita/hulketa/hulkita/hulketa
  • אתהוּלְקִית/הוּלְקֵית/הֻלְקִית/הֻלְקֵית
    athulkit/hulket/hulkit/hulket
  • הואהֻלְקָה/הוּלְקָה
    huhulka/hulka
  • היאהוּלְקְתָה/הֻלְקְתָה
    hihulketa/hulketa
  • אנחנוהוּלְקֵינוּ/הוּלְקִינוּ/הֻלְקֵינוּ/הֻלְקִינוּ
    anakhnuhulkenu/hulkinu/hulkenu/hulkinu
  • אתםהוּלְקֵיתֶם/הוּלְקִיתֶם/הֻלְקֵיתֶם/הֻלְקִיתֶם
    atemhulketem/hulkitem/hulketem/hulkitem
  • אתןהוּלְקֵיתֶן/הוּלְקִיתֶן/הֻלְקֵיתֶן/הֻלְקִיתֶן
    atenhulketen/hulkiten/hulketen/hulkiten
  • הםהוּלְקוּ/הֻלְקוּ
    hemhulku/hulku
  • הןהוּלְקוּ/הֻלְקוּ
    henhulku/hulku

Future

  • אניאוּלְקֶה/אֻלְקֶה
    aniulke/ulke
  • אתהתּוּלְקֶה/תֻּלְקֶה
    atatulke/tulke
  • אתתּוּלְקִי/תֻּלְקִי
    attulki/tulki
  • הואיוּלְקֶה/יֻלְקֶה
    huyulke/yulke
  • היאתּוּלְקֶה/תֻּלְקֶה
    hitulke/tulke
  • אנחנונוּלְקֶה/נֻלְקֶה
    anakhnunulke/nulke
  • אתםתּוּלְקוּ/תֻּלְקוּ
    atemtulku/tulku
  • אתןתּוּלְקֶינָה/תּוּלְקוּ/תֻּלְקֶינָה/תֻּלְקוּ
    atentulkeyna/tulku/tulkeyna/tulku
  • הםיוּלְקוּ/יֻלְקוּ
    hemyulku/yulku
  • הןיוּלְקוּ/תּוּלְקֶינָה/תֻּלְקֶינָה/יֻלְקוּ
    henyulku/tulkeyna/tulkeyna/yulku

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻלְקָה בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻלְקָה", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻתְנָה, הֻשְׁוָה, הֻגְלָה
        פרסום