הטיות פועל הֻמְלַץ

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּמְלָץ/מֻמְלָץ
    ani/ata/humumlatz/mumlatz
  • אני/את/היאמוּמְלֶצֶת/מֻמְלֶצֶת
    ani/at/himumletzet/mumletzet
  • אנחנו/אתם/הןמוּמְלָצִים/מֻמְלָצִים
    anakhnu/atem/henmumlatzim/mumlatzim
  • נחנו/אתן/הןמוּמְלָצוֹת/מֻמְלָצוֹת
    נחנו/aten/henmumlatzot/mumlatzot

Past

  • אניהוּמְלַצְתִּי/הֻמְלַצְתִּי
    anihumlatzti/humlatzti
  • אתההוּמְלַצְתָּ/הֻמְלַצְתָּ
    atahumlatzta/humlatzta
  • אתהוּמְלַצְתְּ/הֻמְלַצְתְּ
    athumlatzt/humlatzt
  • הואהֻמְלַץ/הוּמְלַץ
    huhumlatz/humlatz
  • היאהוּמְלְצָה/הֻמְלְצָה
    hihumletza/humletza
  • אנחנוהוּמְלַצְנוּ/הֻמְלַצְנוּ
    anakhnuhumlatznu/humlatznu
  • אתםהוּמְלַצְתֶּם/הֻמְלַצְתֶּם
    atemhumlatztem/humlatztem
  • אתןהוּמְלַצְתֶּן/הֻמְלַצְתֶּן
    atenhumlatzten/humlatzten
  • הםהוּמְלְצוּ/הֻמְלְצוּ
    hemhumletzu/humletzu
  • הןהוּמְלְצוּ/הֻמְלְצוּ
    henhumletzu/humletzu

Future

  • אניאוּמְלַץ/אֻמְלַץ
    aniumlatz/umlatz
  • אתהתּוּמְלַץ/תֻּמְלַץ
    atatumlatz/tumlatz
  • אתתּוּמְלְצִי/תֻּמְלְצִי
    attumletzi/tumletzi
  • הואיוּמְלַץ/יֻמְלַץ
    huyumlatz/yumlatz
  • היאתּוּמְלַץ/תֻּמְלַץ
    hitumlatz/tumlatz
  • אנחנונוּמְלַץ/נֻמְלַץ
    anakhnunumlatz/numlatz
  • אתםתּוּמְלְצוּ/תֻּמְלְצוּ
    atemtumletzu/tumletzu
  • אתןתּוּמְלְצוּ/תּוּמְלַצְנָה/תֻּמְלְצוּ/תֻּמְלַצְנָה
    atentumletzu/tumlatzna/tumletzu/tumlatzna
  • הםיוּמְלְצוּ/יֻמְלְצוּ
    hemyumletzu/yumletzu
  • הןיוּמְלְצוּ/תּוּמְלַצְנָה/יֻמְלְצוּ/תֻּמְלַצְנָה
    henyumletzu/tumlatzna/yumletzu/tumlatzna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻמְלַץ בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻמְלַץ", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻרְגַּשׁ, הֻכְפַּשׁ, הֻקְלַט
        פרסום