הטיות פועל הֻמְצָא

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּמְצָא/מֻמְצָא
    ani/ata/humumtza/mumtza
  • אני/את/היאמוּמְצֵאת/מֻמְצֵאת
    ani/at/himumtzet/mumtzet
  • אנחנו/אתם/הןמוּמְצָאִים/מֻמְצָאִים
    anakhnu/atem/henmumtza'im/mumtza'im
  • נחנו/אתן/הןמוּמְצָאוֹת/מֻמְצָאוֹת
    נחנו/aten/henmumtza'ot/mumtza'ot

Past

  • אניהוּמְצֵאתִי/הֻמְצֵאתִי
    anihumtzeti/humtzeti
  • אתההוּמְצֵאתָ/הֻמְצֵאתָ
    atahumtzeta/humtzeta
  • אתהוּמְצֵאת/הֻמְצֵאת
    athumtzet/humtzet
  • הואהֻמְצָא/הוּמְצָא
    huhumtza/humtza
  • היאהוּמְצְאָה/הֻמְצְאָה
    hihumtze'a/humtze'a
  • אנחנוהוּמְצֵאנוּ/הֻמְצֵאנוּ
    anakhnuhumtzenu/humtzenu
  • אתםהוּמְצֵאתֶם/הֻמְצֵאתֶם
    atemhumtzetem/humtzetem
  • אתןהוּמְצֵאתֶן/הֻמְצֵאתֶן
    atenhumtzeten/humtzeten
  • הםהוּמְצְאוּ/הֻמְצְאוּ
    hemhumtze'u/humtze'u
  • הןהוּמְצְאוּ/הֻמְצְאוּ
    henhumtze'u/humtze'u

Future

  • אניאוּמְצָא/אֻמְצָא
    aniumtza/umtza
  • אתהתּוּמְצָא/תֻּמְצָא
    atatumtza/tumtza
  • אתתּוּמְצְאִי/תֻּמְצְאִי
    attumtze'i/tumtze'i
  • הואיוּמְצָא/יֻמְצָא
    huyumtza/yumtza
  • היאתּוּמְצָא/תֻּמְצָא
    hitumtza/tumtza
  • אנחנונוּמְצָא/נֻמְצָא
    anakhnunumtza/numtza
  • אתםתּוּמְצְאוּ/תֻּמְצְאוּ
    atemtumtze'u/tumtze'u
  • אתןתּוּמְצְאוּ/תּוּמְצֶאנָה/תֻּמְצְאוּ/תֻּמְצֶאנָה
    atentumtze'u/tumtzena/tumtze'u/tumtzena
  • הםיוּמְצְאוּ/יֻמְצְאוּ
    hemyumtze'u/yumtze'u
  • הןתּוּמְצֶאנָה/יוּמְצְאוּ/תֻּמְצֶאנָה/יֻמְצְאוּ
    hentumtzena/yumtze'u/tumtzena/yumtze'u

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻמְצָא בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻמְצָא", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻחְבָּא, הֻקְרָא
        פרסום