הטיות פועל הֻמְתַּק

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּמְתָּק/מֻמְתָּק
    ani/ata/humumtak/mumtak
  • אני/את/היאמוּמְתֶּקֶת/מֻמְתֶּקֶת
    ani/at/himumteket/mumteket
  • אנחנו/אתם/הןמוּמְתָּקִים/מֻמְתָּקִים
    anakhnu/atem/henmumtakim/mumtakim
  • נחנו/אתן/הןמוּמְתָּקוֹת/מֻמְתָּקוֹת
    נחנו/aten/henmumtakot/mumtakot

Past

  • אניהוּמְתַּקְתִּי/הֻמְתַּקְתִּי
    anihumtakti/humtakti
  • אתההוּמְתַּקְתָּ/הֻמְתַּקְתָּ
    atahumtakta/humtakta
  • אתהוּמְתַּקְתְּ/הֻמְתַּקְתְּ
    athumtakt/humtakt
  • הואהֻמְתַּק/הוּמְתַּק
    huhumtak/humtak
  • היאהוּמְתְּקָה/הֻמְתְּקָה
    hihumteka/humteka
  • אנחנוהוּמְתַּקְנוּ/הֻמְתַּקְנוּ
    anakhnuhumtaknu/humtaknu
  • אתםהוּמְתַּקְתֶּם/הֻמְתַּקְתֶּם
    atemhumtaktem/humtaktem
  • אתןהוּמְתַּקְתֶּן/הֻמְתַּקְתֶּן
    atenhumtakten/humtakten
  • הםהוּמְתְּקוּ/הֻמְתְּקוּ
    hemhumteku/humteku
  • הןהוּמְתְּקוּ/הֻמְתְּקוּ
    henhumteku/humteku

Future

  • אניאוּמְתַּק/אֻמְתַּק
    aniumtak/umtak
  • אתהתּוּמְתַּק/תֻּמְתַּק
    atatumtak/tumtak
  • אתתּוּמְתְּקִי/תֻּמְתְּקִי
    attumteki/tumteki
  • הואיוּמְתַּק/יֻמְתַּק
    huyumtak/yumtak
  • היאתּוּמְתַּק/תֻּמְתַּק
    hitumtak/tumtak
  • אנחנונוּמְתַּק/נֻמְתַּק
    anakhnunumtak/numtak
  • אתםתּוּמְתְּקוּ/תֻּמְתְּקוּ
    atemtumteku/tumteku
  • אתןתּוּמְתַּקְנָה/תּוּמְתְּקוּ/תֻּמְתַּקְנָה/תֻּמְתְּקוּ
    atentumtakna/tumteku/tumtakna/tumteku
  • הםיוּמְתְּקוּ/יֻמְתְּקוּ
    hemyumteku/yumteku
  • הןתּוּמְתַּקְנָה/יוּמְתְּקוּ/תֻּמְתַּקְנָה/יֻמְתְּקוּ
    hentumtakna/yumteku/tumtakna/yumteku

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻמְתַּק בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻמְתַּק", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻסְגַּר, הֻשְׁמַט, הֻגְרַל
        פרסום