הטיות פועל הֻסַּג

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּסָּג/מֻסָּג
    ani/ata/humusag/musag
  • אני/את/היאמוּסֶּגֶת/מֻסֶּגֶת
    ani/at/himuseget/museget
  • אנחנו/אתם/הןמוּסָּגִים/מֻסָּגִים
    anakhnu/atem/henmusagim/musagim
  • נחנו/אתן/הןמוּסָּגוֹת/מֻסָּגוֹת
    נחנו/aten/henmusagot/musagot

Past

  • אניהוּסַּגְתִּי/הֻסַּגְתִּי
    anihusagti/husagti
  • אתההוּסַּגְתָּ/הֻסַּגְתָּ
    atahusagta/husagta
  • אתהוּסַּגְתְּ/הֻסַּגְתְּ
    athusagt/husagt
  • הואהֻסַּג/הוּסַּג
    huhusag/husag
  • היאהוּסְּגָה/הֻסְּגָה
    hihusga/husga
  • אנחנוהוּסַּגְנוּ/הֻסַּגְנוּ
    anakhnuhusagnu/husagnu
  • אתםהוּסַּגְתֶּם/הֻסַּגְתֶּם
    atemhusagtem/husagtem
  • אתןהוּסַּגְתֶּן/הֻסַּגְתֶּן
    atenhusagten/husagten
  • הםהוּסְּגוּ/הֻסְּגוּ
    hemhusgu/husgu
  • הןהוּסְּגוּ/הֻסְּגוּ
    henhusgu/husgu

Future

  • אניאוּסַּג/אֻסַּג
    aniusag/usag
  • אתהתּוּסַּג/תֻּסַּג
    atatusag/tusag
  • אתתּוּסְּגִי/תֻּסְּגִי
    attusgi/tusgi
  • הואיוּסַּג/יֻסַּג
    huyusag/yusag
  • היאתּוּסַּג/תֻּסַּג
    hitusag/tusag
  • אנחנונוּסַּג/נֻסַּג
    anakhnunusag/nusag
  • אתםתּוּסְּגוּ/תֻּסְּגוּ
    atemtusgu/tusgu
  • אתןתּוּסְּגוּ/תּוּסַּגְנָה/תֻּסְּגוּ/תֻּסַּגְנָה
    atentusgu/tusagna/tusgu/tusagna
  • הםיוּסְּגוּ/יֻסְּגוּ
    hemyusgu/yusgu
  • הןיוּסְּגוּ/תּוּסַּגְנָה/יֻסְּגוּ/תֻּסַּגְנָה
    henyusgu/tusagna/yusgu/tusagna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻסַּג בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻסַּג", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻכַּשׁ, הֻתַּשׁ, הֻתַּךְ
        פרסום