הטיות פועל הֻעֲבַר

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוֹעֲבָר/מוֹעֳבָר/מוּעְבָר/מוּעֲבָר/מָעֳבָר/מֻעְבָר/מֻעֲבָר/מֹעֲבָר
    ani/ata/humo'avar/mo'ovar/muvar/mu'avar/ma'ovar/muvar/mu'avar/mo'avar
  • אני/את/היאמוֹעֲבֶרֶת/מוֹעֳבֶרֶת/מוּעֲבֶרֶת/מוּעְבֶרֶת/מֹעֲבֶרֶת/מָעֳבֶרֶת/מֻעְבֶרֶת/מֻעֲבֶרֶת
    ani/at/himo'averet/mo'overet/mu'averet/muveret/mo'averet/ma'overet/muveret/mu'averet
  • אנחנו/אתם/הןמוֹעֲבָרִים/מוֹעֳבָרִים/מוּעְבָרִים/מוּעֲבָרִים/מֹעֲבָרִים/מָעֳבָרִים/מֻעְבָרִים/מֻעֲבָרִים
    anakhnu/atem/henmo'avarim/mo'ovarim/muvarim/mu'avarim/mo'avarim/ma'ovarim/muvarim/mu'avarim
  • נחנו/אתן/הןמוֹעֲבָרוֹת/מוֹעֳבָרוֹת/מוּעְבָרוֹת/מוּעֲבָרוֹת/מֻעֲבָרוֹת/מֻעְבָרוֹת/מָעֳבָרוֹת/מֹעֲבָרוֹת
    נחנו/aten/henmo'avarot/mo'ovarot/muvarot/mu'avarot/mu'avarot/muvarot/ma'ovarot/mo'avarot

Past

  • אניהוֹעֲבַרְתִּי/הוֹעֳבַרְתִּי/הוּעְבַרְתִּי/הוּעֲבַרְתִּי/הֹעֲבַרְתִּי/הָעֳבַרְתִּי/הֻעְבַרְתִּי/הֻעֲבַרְתִּי
    aniho'avarti/ho'ovarti/huvarti/hu'avarti/ho'avarti/ha'ovarti/huvarti/hu'avarti
  • אתההוֹעֲבַרְתָּ/הוּעְבַרְתָּ/הוּעֲבַרְתָּ/הוֹעֳבַרְתָּ/הֹעֲבַרְתָּ/הָעֳבַרְתָּ/הֻעְבַרְתָּ/הֻעֲבַרְתָּ
    ataho'avarta/huvarta/hu'avarta/ho'ovarta/ho'avarta/ha'ovarta/huvarta/hu'avarta
  • אתהוֹעֲבַרְתְּ/הוֹעֳבַרְתְּ/הוּעְבַרְתְּ/הוּעֲבַרְתְּ/הֻעְבַרְתְּ/הֻעֲבַרְתְּ/הָעֳבַרְתְּ/הֹעֲבַרְתְּ
    atho'avart/ho'ovart/huvart/hu'avart/huvart/hu'avart/ha'ovart/ho'avart
  • הואהֻעֲבַר/הוּעֲבַר/הוֹעֲבַר/הוֹעֳבַר/הֹעֲבַר/הָעֳבַר/הֻעְבַר/הוּעְבַר
    huhu'avar/hu'avar/ho'avar/ho'ovar/ho'avar/ha'ovar/huvar/huvar
  • היאהוֹעַבְרָה/הוֹעָבְרָה/הוּעְבְרָה/הוּעַבְרָה/הֹעַבְרָה/הָעָבְרָה/הֻעְבְרָה/הֻעַבְרָה
    hiho'avra/ho'avra/huvera/hu'avra/ho'avra/ha'avra/huvera/hu'avra
  • אנחנוהוֹעֲבַרְנוּ/הוֹעֳבַרְנוּ/הוּעְבַרְנוּ/הוּעֲבַרְנוּ/הֹעֲבַרְנוּ/הָעֳבַרְנוּ/הֻעְבַרְנוּ/הֻעֲבַרְנוּ
    anakhnuho'avarnu/ho'ovarnu/huvarnu/hu'avarnu/ho'avarnu/ha'ovarnu/huvarnu/hu'avarnu
  • אתםהוֹעֲבַרְתֶּם/הוֹעֳבַרְתֶּם/הוּעֲבַרְתֶּם/הוּעְבַרְתֶּם/הֹעֲבַרְתֶּם/הָעֳבַרְתֶּם/הֻעְבַרְתֶּם/הֻעֲבַרְתֶּם
    atemho'avartem/ho'ovartem/hu'avartem/huvartem/ho'avartem/ha'ovartem/huvartem/hu'avartem
  • אתןהוֹעֲבַרְתֶּן/הוֹעֳבַרְתֶּן/הוּעְבַרְתֶּן/הוּעֲבַרְתֶּן/הֹעֲבַרְתֶּן/הֻעְבַרְתֶּן/הֻעֲבַרְתֶּן/הָעֳבַרְתֶּן
    atenho'avarten/ho'ovarten/huvarten/hu'avarten/ho'avarten/huvarten/hu'avarten/ha'ovarten
  • הםהוֹעַבְרוּ/הוֹעָבְרוּ/הוּעְבְרוּ/הוּעַבְרוּ/הֻעְבְרוּ/הֹעַבְרוּ/הָעָבְרוּ/הֻעַבְרוּ
    hemho'avru/ho'avru/huveru/hu'avru/huveru/ho'avru/ha'avru/hu'avru
  • הןהוֹעָבְרוּ/הוּעְבְרוּ/הוּעַבְרוּ/הוֹעַבְרוּ/הֻעַבְרוּ/הָעָבְרוּ/הֻעְבְרוּ/הֹעַבְרוּ
    henho'avru/huveru/hu'avru/ho'avru/hu'avru/ha'avru/huveru/ho'avru

Future

  • אניאוּעֲבַר/אוּעְבַר/אוֹעֳבַר/אוֹעֲבַר/אֻעֲבַר/אֻעְבַר/אָעֳבַר/אֹעֲבַר
    aniu'avar/uvar/o'ovar/o'avar/u'avar/uvar/a'ovar/o'avar
  • אתהתּוּעֲבַר/תּוּעְבַר/תּוֹעֳבַר/תּוֹעֲבַר/תֹּעֲבַר/תֻּעֲבַר/תֻּעְבַר/תָּעֳבַר
    atatu'avar/tuvar/to'ovar/to'avar/to'avar/tu'avar/tuvar/ta'ovar
  • אתתּוּעַבְרִי/תּוּעְבְרִי/תּוֹעָבְרִי/תּוֹעַבְרִי/תֹּעַבְרִי/תֻּעַבְרִי/תֻּעְבְרִי/תָּעָבְרִי
    attu'avri/tuveri/to'avri/to'avri/to'avri/tu'avri/tuveri/ta'avri
  • הואיוֹעֲבַר/יוֹעֳבַר/יוּעְבַר/יוּעֲבַר/יֻעֲבַר/יֻעְבַר/יָעֳבַר/יֹעֲבַר
    huyo'avar/yo'ovar/yuvar/yu'avar/yu'avar/yuvar/ya'ovar/yo'avar
  • היאתּוּעְבַר/תּוֹעֳבַר/תּוֹעֲבַר/תּוּעֲבַר/תֻּעֲבַר/תֻּעְבַר/תָּעֳבַר/תֹּעֲבַר
    hituvar/to'ovar/to'avar/tu'avar/tu'avar/tuvar/ta'ovar/to'avar
  • אנחנונוּעֲבַר/נוּעְבַר/נוֹעֳבַר/נוֹעֲבַר/נֻעֲבַר/נֻעְבַר/נָעֳבַר/נֹעֲבַר
    anakhnunu'avar/nuvar/no'ovar/no'avar/nu'avar/nuvar/na'ovar/no'avar
  • אתםתּוּעַבְרוּ/תּוּעְבְרוּ/תּוֹעָבְרוּ/תּוֹעַבְרוּ/תֻּעַבְרוּ/תֻּעְבְרוּ/תֹּעַבְרוּ/תָּעָבְרוּ
    atemtu'avru/tuveru/to'avru/to'avru/tu'avru/tuveru/to'avru/ta'avru
  • אתןתּוּעַבְרוּ/תּוּעְבְרוּ/תּוֹעָבְרוּ/תּוֹעַבְרוּ/תּוּעֲבַרְנָה/תּוּעְבַרְנָה/תּוֹעֳבַרְנָה/תּוֹעֲבַרְנָה/תֹּעֲבַרְנָה/תָּעֳבַרְנָה/תֻּעְבַרְנָה/תֻּעֲבַרְנָה/תֹּעַבְרוּ/תֻּעַבְרוּ/תֻּעְבְרוּ/תָּעָבְרוּ
    atentu'avru/tuveru/to'avru/to'avru/tu'avarna/tuvarna/to'ovarna/to'avarna/to'avarna/ta'ovarna/tuvarna/tu'avarna/to'avru/tu'avru/tuveru/ta'avru
  • הםיוּעַבְרוּ/יוּעְבְרוּ/יוֹעָבְרוּ/יוֹעַבְרוּ/יֹעַבְרוּ/יֻעַבְרוּ/יֻעְבְרוּ/יָעָבְרוּ
    hemyu'avru/yuveru/yo'avru/yo'avru/yo'avru/yu'avru/yuveru/ya'avru
  • הןיוּעַבְרוּ/יוּעְבְרוּ/יוֹעָבְרוּ/יוֹעַבְרוּ/תּוּעֲבַרְנָה/תּוּעְבַרְנָה/תּוֹעֳבַרְנָה/תּוֹעֲבַרְנָה/יֻעַבְרוּ/יֻעְבְרוּ/יָעָבְרוּ/יֹעַבְרוּ/תֻּעֲבַרְנָה/תֻּעְבַרְנָה/תָּעֳבַרְנָה/תֹּעֲבַרְנָה
    henyu'avru/yuveru/yo'avru/yo'avru/tu'avarna/tuvarna/to'ovarna/to'avarna/yu'avru/yuveru/ya'avru/yo'avru/tu'avarna/tuvarna/ta'ovarna/to'avarna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻעֲבַר בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻעֲבַר", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻעֲתַק, הֻהֲדַּר, הֻאֲפַל
        פרסום