הטיות פועל הֻפְלָה

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּפְלֶה/מֻפְלֶה
    ani/ata/humufle/mufle
  • אני/את/היאמוּפְלֵית/מֻפְלֵית
    ani/at/himuflet/muflet
  • אנחנו/אתם/הןמוּפְלִים/מֻפְלִים
    anakhnu/atem/henmuflim/muflim
  • נחנו/אתן/הןמוּפְלוֹת/מֻפְלוֹת
    נחנו/aten/henmuflot/muflot

Past

  • אניהוּפְלֵיתִי/הוּפְלִיתִי/הֻפְלֵיתִי/הֻפְלִיתִי
    anihufleti/hufliti/hufleti/hufliti
  • אתההוּפְלֵיתָ/הוּפְלִיתָ/הֻפְלֵיתָ/הֻפְלִיתָ
    atahufleta/huflita/hufleta/huflita
  • אתהוּפְלֵית/הוּפְלִית/הֻפְלֵית/הֻפְלִית
    athuflet/huflit/huflet/huflit
  • הואהֻפְלָה/הוּפְלָה
    huhufla/hufla
  • היאהוּפְלְתָה/הֻפְלְתָה
    hihufleta/hufleta
  • אנחנוהוּפְלִינוּ/הוּפְלֵינוּ/הֻפְלִינוּ/הֻפְלֵינוּ
    anakhnuhuflinu/huflenu/huflinu/huflenu
  • אתםהוּפְלִיתֶם/הוּפְלֵיתֶם/הֻפְלֵיתֶם/הֻפְלִיתֶם
    atemhuflitem/hufletem/hufletem/huflitem
  • אתןהוּפְלֵיתֶן/הוּפְלִיתֶן/הֻפְלֵיתֶן/הֻפְלִיתֶן
    atenhufleten/hufliten/hufleten/hufliten
  • הםהוּפְלוּ/הֻפְלוּ
    hemhuflu/huflu
  • הןהוּפְלוּ/הֻפְלוּ
    henhuflu/huflu

Future

  • אניאוּפְלֶה/אֻפְלֶה
    aniufle/ufle
  • אתהתּוּפְלֶה/תֻּפְלֶה
    atatufle/tufle
  • אתתּוּפְלִי/תֻּפְלִי
    attufli/tufli
  • הואיוּפְלֶה/יֻפְלֶה
    huyufle/yufle
  • היאתּוּפְלֶה/תֻּפְלֶה
    hitufle/tufle
  • אנחנונוּפְלֶה/נֻפְלֶה
    anakhnunufle/nufle
  • אתםתּוּפְלוּ/תֻּפְלוּ
    atemtuflu/tuflu
  • אתןתּוּפְלוּ/תּוּפְלֶינָה/תֻּפְלוּ/תֻּפְלֶינָה
    atentuflu/tufleyna/tuflu/tufleyna
  • הםיוּפְלוּ/יֻפְלוּ
    hemyuflu/yuflu
  • הןתּוּפְלֶינָה/יוּפְלוּ/יֻפְלוּ/תֻּפְלֶינָה
    hentufleyna/yuflu/yuflu/tufleyna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻפְלָה בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻפְלָה", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻרְשָׁה, הֻפְרָה, הֻחְנָה
        פרסום