הטיות פועל הֻפְעַל

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּפְעָל/מֻפְעָל
    ani/ata/humuf'al/muf'al
  • אני/את/היאמוּפְעֶלֶת/מֻפְעֶלֶת
    ani/at/himuf'elet/muf'elet
  • אנחנו/אתם/הןמוּפְעָלִים/מֻפְעָלִים
    anakhnu/atem/henmuf'alim/muf'alim
  • נחנו/אתן/הןמוּפְעָלוֹת/מֻפְעָלוֹת
    נחנו/aten/henmuf'alot/muf'alot

Past

  • אניהוּפְעַלְתִּי/הֻפְעַלְתִּי
    anihuf'alti/huf'alti
  • אתההוּפְעַלְתָּ/הֻפְעַלְתָּ
    atahuf'alta/huf'alta
  • אתהוּפְעַלְתְּ/הֻפְעַלְתְּ
    athuf'alt/huf'alt
  • הואהֻפְעַל/הוּפְעַל
    huhuf'al/huf'al
  • היאהוּפְעֲלָה/הֻפְעֲלָה
    hihuf'ala/huf'ala
  • אנחנוהוּפְעַלְנוּ/הֻפְעַלְנוּ
    anakhnuhuf'alnu/huf'alnu
  • אתםהוּפְעַלְתֶּם/הֻפְעַלְתֶּם
    atemhuf'altem/huf'altem
  • אתןהוּפְעַלְתֶּן/הֻפְעַלְתֶּן
    atenhuf'alten/huf'alten
  • הםהוּפְעֲלוּ/הֻפְעֲלוּ
    hemhuf'alu/huf'alu
  • הןהוּפְעֲלוּ/הֻפְעֲלוּ
    henhuf'alu/huf'alu

Future

  • אניאוּפְעַל/אֻפְעַל
    aniuf'al/uf'al
  • אתהתּוּפְעַל/תֻּפְעַל
    atatuf'al/tuf'al
  • אתתּוּפְעֲלִי/תֻּפְעֲלִי
    attuf'ali/tuf'ali
  • הואיוּפְעַל/יֻפְעַל
    huyuf'al/yuf'al
  • היאתּוּפְעַל/תֻּפְעַל
    hituf'al/tuf'al
  • אנחנונוּפְעַל/נֻפְעַל
    anakhnunuf'al/nuf'al
  • אתםתּוּפְעֲלוּ/תֻּפְעֲלוּ
    atemtuf'alu/tuf'alu
  • אתןתּוּפְעַלְנָה/תּוּפְעֲלוּ/תֻּפְעַלְנָה/תֻּפְעֲלוּ
    atentuf'alna/tuf'alu/tuf'alna/tuf'alu
  • הםיוּפְעֲלוּ/יֻפְעֲלוּ
    hemyuf'alu/yuf'alu
  • הןתּוּפְעַלְנָה/יוּפְעֲלוּ/תֻּפְעַלְנָה/יֻפְעֲלוּ
    hentuf'alna/yuf'alu/tuf'alna/yuf'alu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻפְעַל בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻפְעַל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻצְעַד, הֻלְאַם
        פרסום