הטיות פועל הֻפְקַד

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּפְקָד/מֻפְקָד
    ani/ata/humufkad/mufkad
  • אני/את/היאמוּפְקֶדֶת/מֻפְקֶדֶת
    ani/at/himufkedet/mufkedet
  • אנחנו/אתם/הןמוּפְקָדִים/מֻפְקָדִים
    anakhnu/atem/henmufkadim/mufkadim
  • נחנו/אתן/הןמוּפְקָדוֹת/מֻפְקָדוֹת
    נחנו/aten/henmufkadot/mufkadot

Past

  • אניהוּפְקַדְתִּי/הֻפְקַדְתִּי
    anihufkadti/hufkadti
  • אתההוּפְקַדְתָּ/הֻפְקַדְתָּ
    atahufkadta/hufkadta
  • אתהוּפְקַדְתְּ/הֻפְקַדְתְּ
    athufkadet/hufkadet
  • הואהֻפְקַד/הוּפְקַד
    huhufkad/hufkad
  • היאהוּפְקְדָה/הֻפְקְדָה
    hihufkeda/hufkeda
  • אנחנוהוּפְקַדְנוּ/הֻפְקַדְנוּ
    anakhnuhufkadnu/hufkadnu
  • אתםהוּפְקַדְתֶּם/הֻפְקַדְתֶּם
    atemhufkadtem/hufkadtem
  • אתןהוּפְקַדְתֶּן/הֻפְקַדְתֶּן
    atenhufkadten/hufkadten
  • הםהוּפְקְדוּ/הֻפְקְדוּ
    hemhufkedu/hufkedu
  • הןהוּפְקְדוּ/הֻפְקְדוּ
    henhufkedu/hufkedu

Future

  • אניאוּפְקַד/אֻפְקַד
    aniufkad/ufkad
  • אתהתּוּפְקַד/תֻּפְקַד
    atatufkad/tufkad
  • אתתּוּפְקְדִי/תֻּפְקְדִי
    attufkedi/tufkedi
  • הואיוּפְקַד/יֻפְקַד
    huyufkad/yufkad
  • היאתּוּפְקַד/תֻּפְקַד
    hitufkad/tufkad
  • אנחנונוּפְקַד/נֻפְקַד
    anakhnunufkad/nufkad
  • אתםתּוּפְקְדוּ/תֻּפְקְדוּ
    atemtufkedu/tufkedu
  • אתןתּוּפְקְדוּ/תּוּפְקַדְנָה/תֻּפְקַדְנָה/תֻּפְקְדוּ
    atentufkedu/tufkadna/tufkadna/tufkedu
  • הםיוּפְקְדוּ/יֻפְקְדוּ
    hemyufkedu/yufkedu
  • הןתּוּפְקַדְנָה/יוּפְקְדוּ/תֻּפְקַדְנָה/יֻפְקְדוּ
    hentufkadna/yufkedu/tufkadna/yufkedu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻפְקַד בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻפְקַד", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻנְשַׁם, הֻמְלַץ, הֻחְכַּר
        פרסום