הטיות פועל הֻפְרַט

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּפְרָט/מֻפְרָט
    ani/ata/humufrat/mufrat
  • אני/את/היאמוּפְרֶטֶת/מֻפְרֶטֶת
    ani/at/himufretet/mufretet
  • אנחנו/אתם/הןמוּפְרָטִים/מֻפְרָטִים
    anakhnu/atem/henmufratim/mufratim
  • נחנו/אתן/הןמוּפְרָטוֹת/מֻפְרָטוֹת
    נחנו/aten/henmufratot/mufratot

Past

  • אניהוּפְרַטְתִּי/הֻפְרַטְתִּי
    anihufratti/hufratti
  • אתההוּפְרַטְתָּ/הֻפְרַטְתָּ
    atahufratta/hufratta
  • אתהוּפְרַטְתְּ/הֻפְרַטְתְּ
    athufratt/hufratt
  • הואהֻפְרַט/הוּפְרַט
    huhufrat/hufrat
  • היאהוּפְרְטָה/הֻפְרְטָה
    hihufreta/hufreta
  • אנחנוהוּפְרַטְנוּ/הֻפְרַטְנוּ
    anakhnuhufratnu/hufratnu
  • אתםהוּפְרַטְתֶּם/הֻפְרַטְתֶּם
    atemhufrattem/hufrattem
  • אתןהוּפְרַטְתֶּן/הֻפְרַטְתֶּן
    atenhufratten/hufratten
  • הםהוּפְרְטוּ/הֻפְרְטוּ
    hemhufretu/hufretu
  • הןהוּפְרְטוּ/הֻפְרְטוּ
    henhufretu/hufretu

Future

  • אניאוּפְרַט/אֻפְרַט
    aniufrat/ufrat
  • אתהתּוּפְרַט/תֻּפְרַט
    atatufrat/tufrat
  • אתתּוּפְרְטִי/תֻּפְרְטִי
    attufreti/tufreti
  • הואיוּפְרַט/יֻפְרַט
    huyufrat/yufrat
  • היאתּוּפְרַט/תֻּפְרַט
    hitufrat/tufrat
  • אנחנונוּפְרַט/נֻפְרַט
    anakhnunufrat/nufrat
  • אתםתּוּפְרְטוּ/תֻּפְרְטוּ
    atemtufretu/tufretu
  • אתןתּוּפְרַטְנָה/תּוּפְרְטוּ/תֻּפְרְטוּ/תֻּפְרַטְנָה
    atentufratna/tufretu/tufretu/tufratna
  • הםיוּפְרְטוּ/יֻפְרְטוּ
    hemyufretu/yufretu
  • הןיוּפְרְטוּ/תּוּפְרַטְנָה/יֻפְרְטוּ/תֻּפְרַטְנָה
    henyufretu/tufratna/yufretu/tufratna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻפְרַט בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻפְרַט", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻפְצַץ, הֻפְקַד, הֻמְלַךְ
        פרסום