הטיות פועל הֻפְשַׁט

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּפְשָׁט/מֻפְשָׁט
    ani/ata/humufshat/mufshat
  • אני/את/היאמוּפְשֶׁטֶת/מֻפְשֶׁטֶת
    ani/at/himufshetet/mufshetet
  • אנחנו/אתם/הןמוּפְשָׁטִים/מֻפְשָׁטִים
    anakhnu/atem/henmufshatim/mufshatim
  • נחנו/אתן/הןמוּפְשָׁטוֹת/מֻפְשָׁטוֹת
    נחנו/aten/henmufshatot/mufshatot

Past

  • אניהוּפְשַׁטְתִּי/הֻפְשַׁטְתִּי
    anihufshatti/hufshatti
  • אתההוּפְשַׁטְתָּ/הֻפְשַׁטְתָּ
    atahufshatta/hufshatta
  • אתהוּפְשַׁטְתְּ/הֻפְשַׁטְתְּ
    athufshatt/hufshatt
  • הואהֻפְשַׁט/הוּפְשַׁט
    huhufshat/hufshat
  • היאהוּפְשְׁטָה/הֻפְשְׁטָה
    hihufsheta/hufsheta
  • אנחנוהוּפְשַׁטְנוּ/הֻפְשַׁטְנוּ
    anakhnuhufshatnu/hufshatnu
  • אתםהוּפְשַׁטְתֶּם/הֻפְשַׁטְתֶּם
    atemhufshattem/hufshattem
  • אתןהוּפְשַׁטְתֶּן/הֻפְשַׁטְתֶּן
    atenhufshatten/hufshatten
  • הםהוּפְשְׁטוּ/הֻפְשְׁטוּ
    hemhufshetu/hufshetu
  • הןהוּפְשְׁטוּ/הֻפְשְׁטוּ
    henhufshetu/hufshetu

Future

  • אניאוּפְשַׁט/אֻפְשַׁט
    aniufshat/ufshat
  • אתהתּוּפְשַׁט/תֻּפְשַׁט
    atatufshat/tufshat
  • אתתּוּפְשְׁטִי/תֻּפְשְׁטִי
    attufsheti/tufsheti
  • הואיוּפְשַׁט/יֻפְשַׁט
    huyufshat/yufshat
  • היאתּוּפְשַׁט/תֻּפְשַׁט
    hitufshat/tufshat
  • אנחנונוּפְשַׁט/נֻפְשַׁט
    anakhnunufshat/nufshat
  • אתםתּוּפְשְׁטוּ/תֻּפְשְׁטוּ
    atemtufshetu/tufshetu
  • אתןתּוּפְשַׁטְנָה/תּוּפְשְׁטוּ/תֻּפְשְׁטוּ/תֻּפְשַׁטְנָה
    atentufshatna/tufshetu/tufshetu/tufshatna
  • הםיוּפְשְׁטוּ/יֻפְשְׁטוּ
    hemyufshetu/yufshetu
  • הןיוּפְשְׁטוּ/תּוּפְשַׁטְנָה/יֻפְשְׁטוּ/תֻּפְשַׁטְנָה
    henyufshetu/tufshatna/yufshetu/tufshatna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻפְשַׁט בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻפְשַׁט", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻקְדַּם, הֻכְפַּשׁ, הֻכְפַּל
        פרסום