הטיות פועל הֻפְשַׁל

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּפְשָׁל/מֻפְשָׁל
    ani/ata/humufshal/mufshal
  • אני/את/היאמוּפְשֶׁלֶת/מֻפְשֶׁלֶת
    ani/at/himufshelet/mufshelet
  • אנחנו/אתם/הןמוּפְשָׁלִים/מֻפְשָׁלִים
    anakhnu/atem/henmufshalim/mufshalim
  • נחנו/אתן/הןמוּפְשָׁלוֹת/מֻפְשָׁלוֹת
    נחנו/aten/henmufshalot/mufshalot

Past

  • אניהוּפְשַׁלְתִּי/הֻפְשַׁלְתִּי
    anihufshalti/hufshalti
  • אתההוּפְשַׁלְתָּ/הֻפְשַׁלְתָּ
    atahufshalta/hufshalta
  • אתהוּפְשַׁלְתְּ/הֻפְשַׁלְתְּ
    athufshalt/hufshalt
  • הואהֻפְשַׁל/הוּפְשַׁל
    huhufshal/hufshal
  • היאהוּפְשְׁלָה/הֻפְשְׁלָה
    hihufshela/hufshela
  • אנחנוהוּפְשַׁלְנוּ/הֻפְשַׁלְנוּ
    anakhnuhufshalnu/hufshalnu
  • אתםהוּפְשַׁלְתֶּם/הֻפְשַׁלְתֶּם
    atemhufshaltem/hufshaltem
  • אתןהוּפְשַׁלְתֶּן/הֻפְשַׁלְתֶּן
    atenhufshalten/hufshalten
  • הםהוּפְשְׁלוּ/הֻפְשְׁלוּ
    hemhufshelu/hufshelu
  • הןהוּפְשְׁלוּ/הֻפְשְׁלוּ
    henhufshelu/hufshelu

Future

  • אניאוּפְשַׁל/אֻפְשַׁל
    aniufshal/ufshal
  • אתהתּוּפְשַׁל/תֻּפְשַׁל
    atatufshal/tufshal
  • אתתּוּפְשְׁלִי/תֻּפְשְׁלִי
    attufsheli/tufsheli
  • הואיוּפְשַׁל/יֻפְשַׁל
    huyufshal/yufshal
  • היאתּוּפְשַׁל/תֻּפְשַׁל
    hitufshal/tufshal
  • אנחנונוּפְשַׁל/נֻפְשַׁל
    anakhnunufshal/nufshal
  • אתםתּוּפְשְׁלוּ/תֻּפְשְׁלוּ
    atemtufshelu/tufshelu
  • אתןתּוּפְשַׁלְנָה/תּוּפְשְׁלוּ/תֻּפְשַׁלְנָה/תֻּפְשְׁלוּ
    atentufshalna/tufshelu/tufshalna/tufshelu
  • הםיוּפְשְׁלוּ/יֻפְשְׁלוּ
    hemyufshelu/yufshelu
  • הןיוּפְשְׁלוּ/תּוּפְשַׁלְנָה/תֻּפְשַׁלְנָה/יֻפְשְׁלוּ
    henyufshelu/tufshalna/tufshalna/yufshelu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻפְשַׁל בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻפְשַׁל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻפְגַּז, הֻחְכַּר, הֻחְתַּם
        פרסום