הטיות פועל הֻצְלַב

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּצְלָב/מֻצְלָב
    ani/ata/humutzlav/mutzlav
  • אני/את/היאמוּצְלֶבֶת/מֻצְלֶבֶת
    ani/at/himutzlevet/mutzlevet
  • אנחנו/אתם/הןמוּצְלָבִים/מֻצְלָבִים
    anakhnu/atem/henmutzlavim/mutzlavim
  • נחנו/אתן/הןמוּצְלָבוֹת/מֻצְלָבוֹת
    נחנו/aten/henmutzlavot/mutzlavot

Past

  • אניהוּצְלַבְתִּי/הֻצְלַבְתִּי
    anihutzlavti/hutzlavti
  • אתההוּצְלַבְתָּ/הֻצְלַבְתָּ
    atahutzlavta/hutzlavta
  • אתהוּצְלַבְתְּ/הֻצְלַבְתְּ
    athutzlavt/hutzlavt
  • הואהֻצְלַב/הוּצְלַב
    huhutzlav/hutzlav
  • היאהוּצְלְבָה/הֻצְלְבָה
    hihutzleva/hutzleva
  • אנחנוהוּצְלַבְנוּ/הֻצְלַבְנוּ
    anakhnuhutzlavnu/hutzlavnu
  • אתםהוּצְלַבְתֶּם/הֻצְלַבְתֶּם
    atemhutzlavtem/hutzlavtem
  • אתןהוּצְלַבְתֶּן/הֻצְלַבְתֶּן
    atenhutzlavten/hutzlavten
  • הםהוּצְלְבוּ/הֻצְלְבוּ
    hemhutzlevu/hutzlevu
  • הןהוּצְלְבוּ/הֻצְלְבוּ
    henhutzlevu/hutzlevu

Future

  • אניאוּצְלַב/אֻצְלַב
    aniutzlav/utzlav
  • אתהתּוּצְלַב/תֻּצְלַב
    atatutzlav/tutzlav
  • אתתּוּצְלְבִי/תֻּצְלְבִי
    attutzlevi/tutzlevi
  • הואיוּצְלַב/יֻצְלַב
    huyutzlav/yutzlav
  • היאתּוּצְלַב/תֻּצְלַב
    hitutzlav/tutzlav
  • אנחנונוּצְלַב/נֻצְלַב
    anakhnunutzlav/nutzlav
  • אתםתּוּצְלְבוּ/תֻּצְלְבוּ
    atemtutzlevu/tutzlevu
  • אתןתּוּצְלַבְנָה/תּוּצְלְבוּ/תֻּצְלַבְנָה/תֻּצְלְבוּ
    atentutzlavna/tutzlevu/tutzlavna/tutzlevu
  • הםיוּצְלְבוּ/יֻצְלְבוּ
    hemyutzlevu/yutzlevu
  • הןיוּצְלְבוּ/תּוּצְלַבְנָה/יֻצְלְבוּ/תֻּצְלַבְנָה
    henyutzlevu/tutzlavna/yutzlevu/tutzlavna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻצְלַב בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻצְלַב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻכְשַׁל, הֻרְגַּשׁ, הֻזְכַּר
        פרסום