הטיות פועל הֻצְמַד

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּצְמָד/מֻצְמָד
    ani/ata/humutzmad/mutzmad
  • אני/את/היאמוּצְמֶדֶת/מֻצְמֶדֶת
    ani/at/himutzmedet/mutzmedet
  • אנחנו/אתם/הןמוּצְמָדִים/מֻצְמָדִים
    anakhnu/atem/henmutzmadim/mutzmadim
  • נחנו/אתן/הןמוּצְמָדוֹת/מֻצְמָדוֹת
    נחנו/aten/henmutzmadot/mutzmadot

Past

  • אניהוּצְמַדְתִּי/הֻצְמַדְתִּי
    anihutzmadti/hutzmadti
  • אתההוּצְמַדְתָּ/הֻצְמַדְתָּ
    atahutzmadta/hutzmadta
  • אתהוּצְמַדְתְּ/הֻצְמַדְתְּ
    athutzmadet/hutzmadet
  • הואהֻצְמַד/הוּצְמַד
    huhutzmad/hutzmad
  • היאהוּצְמְדָה/הֻצְמְדָה
    hihutzmeda/hutzmeda
  • אנחנוהוּצְמַדְנוּ/הֻצְמַדְנוּ
    anakhnuhutzmadnu/hutzmadnu
  • אתםהוּצְמַדְתֶּם/הֻצְמַדְתֶּם
    atemhutzmadtem/hutzmadtem
  • אתןהוּצְמַדְתֶּן/הֻצְמַדְתֶּן
    atenhutzmadten/hutzmadten
  • הםהוּצְמְדוּ/הֻצְמְדוּ
    hemhutzmedu/hutzmedu
  • הןהוּצְמְדוּ/הֻצְמְדוּ
    henhutzmedu/hutzmedu

Future

  • אניאוּצְמַד/אֻצְמַד
    aniutzmad/utzmad
  • אתהתּוּצְמַד/תֻּצְמַד
    atatutzmad/tutzmad
  • אתתּוּצְמְדִי/תֻּצְמְדִי
    attutzmedi/tutzmedi
  • הואיוּצְמַד/יֻצְמַד
    huyutzmad/yutzmad
  • היאתּוּצְמַד/תֻּצְמַד
    hitutzmad/tutzmad
  • אנחנונוּצְמַד/נֻצְמַד
    anakhnunutzmad/nutzmad
  • אתםתּוּצְמְדוּ/תֻּצְמְדוּ
    atemtutzmedu/tutzmedu
  • אתןתּוּצְמַדְנָה/תּוּצְמְדוּ/תֻּצְמַדְנָה/תֻּצְמְדוּ
    atentutzmadna/tutzmedu/tutzmadna/tutzmedu
  • הםיוּצְמְדוּ/יֻצְמְדוּ
    hemyutzmedu/yutzmedu
  • הןתּוּצְמַדְנָה/יוּצְמְדוּ/תֻּצְמַדְנָה/יֻצְמְדוּ
    hentutzmadna/yutzmedu/tutzmadna/yutzmedu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻצְמַד בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻצְמַד", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻחְלַט, הֻהֲדַּר, הֻצְלַב
        פרסום