הטיות פועל הֻצַּב

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּצָּב/מֻצָּב
    ani/ata/humutzav/mutzav
  • אני/את/היאמוּצֶּבֶת/מֻצֶּבֶת
    ani/at/himutzevet/mutzevet
  • אנחנו/אתם/הןמוּצָּבִים/מֻצָּבִים
    anakhnu/atem/henmutzavim/mutzavim
  • נחנו/אתן/הןמוּצָּבוֹת/מֻצָּבוֹת
    נחנו/aten/henmutzavot/mutzavot

Past

  • אניהוּצַּבְתִּי/הֻצַּבְתִּי
    anihutzavti/hutzavti
  • אתההוּצַּבְתָּ/הֻצַּבְתָּ
    atahutzavta/hutzavta
  • אתהוּצַּבְתְּ/הֻצַּבְתְּ
    athutzavt/hutzavt
  • הואהֻצַּב/הוּצַּב
    huhutzav/hutzav
  • היאהוּצְּבָה/הֻצְּבָה
    hihutzva/hutzva
  • אנחנוהוּצַּבְנוּ/הֻצַּבְנוּ
    anakhnuhutzavnu/hutzavnu
  • אתםהוּצַּבְתֶּם/הֻצַּבְתֶּם
    atemhutzavtem/hutzavtem
  • אתןהוּצַּבְתֶּן/הֻצַּבְתֶּן
    atenhutzavten/hutzavten
  • הםהוּצְּבוּ/הֻצְּבוּ
    hemhutzvu/hutzvu
  • הןהוּצְּבוּ/הֻצְּבוּ
    henhutzvu/hutzvu

Future

  • אניאוּצַּב/אֻצַּב
    aniutzav/utzav
  • אתהתּוּצַּב/תֻּצַּב
    atatutzav/tutzav
  • אתתּוּצְּבִי/תֻּצְּבִי
    attutzvi/tutzvi
  • הואיוּצַּב/יֻצַּב
    huyutzav/yutzav
  • היאתּוּצַּב/תֻּצַּב
    hitutzav/tutzav
  • אנחנונוּצַּב/נֻצַּב
    anakhnunutzav/nutzav
  • אתםתּוּצְּבוּ/תֻּצְּבוּ
    atemtutzvu/tutzvu
  • אתןתּוּצְּבוּ/תּוּצַּבְנָה/תֻּצְּבוּ/תֻּצַּבְנָה
    atentutzvu/tutzavna/tutzvu/tutzavna
  • הםיוּצְּבוּ/יֻצְּבוּ
    hemyutzvu/yutzvu
  • הןתּוּצַּבְנָה/יוּצְּבוּ/תֻּצַּבְנָה/יֻצְּבוּ
    hentutzavna/yutzvu/tutzavna/yutzvu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻצַּב בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻצַּב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻגַּשׁ, הֻתַּשׁ, הֻסַּג
        פרסום