הטיות פועל הֻצַּג

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּצָּג/מֻצָּג
    ani/ata/humutzag/mutzag
  • אני/את/היאמוּצֶּגֶת/מֻצֶּגֶת
    ani/at/himutzeget/mutzeget
  • אנחנו/אתם/הןמוּצָּגִים/מֻצָּגִים
    anakhnu/atem/henmutzagim/mutzagim
  • נחנו/אתן/הןמוּצָּגוֹת/מֻצָּגוֹת
    נחנו/aten/henmutzagot/mutzagot

Past

  • אניהוּצַּגְתִּי/הֻצַּגְתִּי
    anihutzagti/hutzagti
  • אתההוּצַּגְתָּ/הֻצַּגְתָּ
    atahutzagta/hutzagta
  • אתהוּצַּגְתְּ/הֻצַּגְתְּ
    athutzagt/hutzagt
  • הואהֻצַּג/הוּצַּג
    huhutzag/hutzag
  • היאהוּצְּגָה/הֻצְּגָה
    hihutzga/hutzga
  • אנחנוהוּצַּגְנוּ/הֻצַּגְנוּ
    anakhnuhutzagnu/hutzagnu
  • אתםהוּצַּגְתֶּם/הֻצַּגְתֶּם
    atemhutzagtem/hutzagtem
  • אתןהוּצַּגְתֶּן/הֻצַּגְתֶּן
    atenhutzagten/hutzagten
  • הםהוּצְּגוּ/הֻצְּגוּ
    hemhutzgu/hutzgu
  • הןהוּצְּגוּ/הֻצְּגוּ
    henhutzgu/hutzgu

Future

  • אניאוּצַּג/אֻצַּג
    aniutzag/utzag
  • אתהתּוּצַּג/תֻּצַּג
    atatutzag/tutzag
  • אתתּוּצְּגִי/תֻּצְּגִי
    attutzgi/tutzgi
  • הואיוּצַּג/יֻצַּג
    huyutzag/yutzag
  • היאתּוּצַּג/תֻּצַּג
    hitutzag/tutzag
  • אנחנונוּצַּג/נֻצַּג
    anakhnunutzag/nutzag
  • אתםתּוּצְּגוּ/תֻּצְּגוּ
    atemtutzgu/tutzgu
  • אתןתּוּצַּגְנָה/תּוּצְּגוּ/תֻּצַּגְנָה/תֻּצְּגוּ
    atentutzagna/tutzgu/tutzagna/tutzgu
  • הםיוּצְּגוּ/יֻצְּגוּ
    hemyutzgu/yutzgu
  • הןתּוּצַּגְנָה/יוּצְּגוּ/תֻּצַּגְנָה/יֻצְּגוּ
    hentutzagna/yutzgu/tutzagna/yutzgu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻצַּג בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻצַּג", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻסַּג, הֻשַּׁק
        פרסום