הטיות פועל הֻצַּע

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּצָּע/מֻצָּע
    ani/ata/humutza/mutza
  • אני/את/היאמוּצַּעַת/מֻצַּעַת
    ani/at/himutza'at/mutza'at
  • אנחנו/אתם/הןמוּצָּעִים/מֻצָּעִים
    anakhnu/atem/henmutza'im/mutza'im
  • נחנו/אתן/הןמוּצָּעוֹת/מֻצָּעוֹת
    נחנו/aten/henmutza'ot/mutza'ot

Past

  • אניהוּצַּעְתִּי/הֻצַּעְתִּי
    anihutzati/hutzati
  • אתההוּצַּעְתָּ/הֻצַּעְתָּ
    atahutzata/hutzata
  • אתהוּצַּעְתְּ/הוּצַּעַתְּ/הֻצַּעְתְּ/הֻצַּעַתְּ
    athutzat/hutza'at/hutzat/hutza'at
  • הואהֻצַּע/הוּצַּע
    huhutza/hutza
  • היאהוּצְּעָה/הֻצְּעָה
    hihutz'a/hutz'a
  • אנחנוהוּצַּעְנוּ/הֻצַּעְנוּ
    anakhnuhutzanu/hutzanu
  • אתםהוּצַּעְתֶּם/הֻצַּעְתֶּם
    atemhutzatem/hutzatem
  • אתןהוּצַּעְתֶּן/הֻצַּעְתֶּן
    atenhutzaten/hutzaten
  • הםהוּצְּעוּ/הֻצְּעוּ
    hemhutz'u/hutz'u
  • הןהוּצְּעוּ/הֻצְּעוּ
    henhutz'u/hutz'u

Future

  • אניאוּצַּע/אֻצַּע
    aniutza/utza
  • אתהתּוּצַּע/תֻּצַּע
    atatutza/tutza
  • אתתּוּצְּעִי/תֻּצְּעִי
    attutz'i/tutz'i
  • הואיוּצַּע/יֻצַּע
    huyutza/yutza
  • היאתּוּצַּע/תֻּצַּע
    hitutza/tutza
  • אנחנונוּצַּע/נֻצַּע
    anakhnunutza/nutza
  • אתםתּוּצְּעוּ/תֻּצְּעוּ
    atemtutz'u/tutz'u
  • אתןתּוּצְּעוּ/תּוּצַּעְנָה/תֻּצְּעוּ/תֻּצַּעְנָה
    atentutz'u/tutzana/tutz'u/tutzana
  • הםיוּצְּעוּ/יֻצְּעוּ
    hemyutz'u/yutz'u
  • הןיוּצְּעוּ/תּוּצַּעְנָה/יֻצְּעוּ/תֻּצַּעְנָה
    henyutz'u/tutzana/yutz'u/tutzana

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻצַּע בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻצַּע", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻסַּע, הֻנַּח, הֻבַּע
        פרסום