הטיות פועל הֻקְדַּם

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּקְדָּם/מֻקְדָּם
    ani/ata/humukdam/mukdam
  • אני/את/היאמוּקְדֶּמֶת/מֻקְדֶּמֶת
    ani/at/himukdemet/mukdemet
  • אנחנו/אתם/הןמוּקְדָּמִים/מֻקְדָּמִים
    anakhnu/atem/henmukdamim/mukdamim
  • נחנו/אתן/הןמוּקְדָּמוֹת/מֻקְדָּמוֹת
    נחנו/aten/henmukdamot/mukdamot

Past

  • אניהוּקְדַּמְתִּי/הֻקְדַּמְתִּי
    anihukdamti/hukdamti
  • אתההוּקְדַּמְתָּ/הֻקְדַּמְתָּ
    atahukdamta/hukdamta
  • אתהוּקְדַּמְתְּ/הֻקְדַּמְתְּ
    athukdamt/hukdamt
  • הואהֻקְדַּם/הוּקְדַּם
    huhukdam/hukdam
  • היאהוּקְדְּמָה/הֻקְדְּמָה
    hihukdema/hukdema
  • אנחנוהוּקְדַּמְנוּ/הֻקְדַּמְנוּ
    anakhnuhukdamnu/hukdamnu
  • אתםהוּקְדַּמְתֶּם/הֻקְדַּמְתֶּם
    atemhukdamtem/hukdamtem
  • אתןהוּקְדַּמְתֶּן/הֻקְדַּמְתֶּן
    atenhukdamten/hukdamten
  • הםהוּקְדְּמוּ/הֻקְדְּמוּ
    hemhukdemu/hukdemu
  • הןהוּקְדְּמוּ/הֻקְדְּמוּ
    henhukdemu/hukdemu

Future

  • אניאוּקְדַּם/אֻקְדַּם
    aniukdam/ukdam
  • אתהתּוּקְדַּם/תֻּקְדַּם
    atatukdam/tukdam
  • אתתּוּקְדְּמִי/תֻּקְדְּמִי
    attukdemi/tukdemi
  • הואיוּקְדַּם/יֻקְדַּם
    huyukdam/yukdam
  • היאתּוּקְדַּם/תֻּקְדַּם
    hitukdam/tukdam
  • אנחנונוּקְדַּם/נֻקְדַּם
    anakhnunukdam/nukdam
  • אתםתּוּקְדְּמוּ/תֻּקְדְּמוּ
    atemtukdemu/tukdemu
  • אתןתּוּקְדְּמוּ/תּוּקְדַּמְנָה/תֻּקְדְּמוּ/תֻּקְדַּמְנָה
    atentukdemu/tukdamna/tukdemu/tukdamna
  • הםיוּקְדְּמוּ/יֻקְדְּמוּ
    hemyukdemu/yukdemu
  • הןיוּקְדְּמוּ/תּוּקְדַּמְנָה/תֻּקְדַּמְנָה/יֻקְדְּמוּ
    henyukdemu/tukdamna/tukdamna/yukdemu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻקְדַּם בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻקְדַּם", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻזְרַק, הֻדְבַּק, הֻטְרַד
        פרסום