הטיות פועל הֻקְהָה

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּקְהֶה/מֻקְהֶה
    ani/ata/humukhe/mukhe
  • אני/את/היאמוּקְהֵית/מֻקְהֵית
    ani/at/himukhet/mukhet
  • אנחנו/אתם/הןמוּקְהִים/מֻקְהִים
    anakhnu/atem/henmukhim/mukhim
  • נחנו/אתן/הןמוּקְהוֹת/מֻקְהוֹת
    נחנו/aten/henmukhot/mukhot

Past

  • אניהוּקְהִיתִי/הוּקְהֵיתִי/הֻקְהִיתִי/הֻקְהֵיתִי
    anihukhiti/hukheti/hukhiti/hukheti
  • אתההוּקְהֵיתָ/הוּקְהִיתָ/הֻקְהֵיתָ/הֻקְהִיתָ
    atahukheta/hukhita/hukheta/hukhita
  • אתהוּקְהֵית/הוּקְהִית/הֻקְהִית/הֻקְהֵית
    athukhet/hukhit/hukhit/hukhet
  • הואהֻקְהָה/הוּקְהָה
    huhukha/hukha
  • היאהוּקְהְתָה/הֻקְהְתָה
    hihukheta/hukheta
  • אנחנוהוּקְהֵינוּ/הוּקְהִינוּ/הֻקְהֵינוּ/הֻקְהִינוּ
    anakhnuhukhenu/hukhinu/hukhenu/hukhinu
  • אתםהוּקְהֵיתֶם/הוּקְהִיתֶם/הֻקְהֵיתֶם/הֻקְהִיתֶם
    atemhukhetem/hukhitem/hukhetem/hukhitem
  • אתןהוּקְהֵיתֶן/הוּקְהִיתֶן/הֻקְהִיתֶן/הֻקְהֵיתֶן
    atenhukheten/hukhiten/hukhiten/hukheten
  • הםהוּקְהוּ/הֻקְהוּ
    hemhukhu/hukhu
  • הןהוּקְהוּ/הֻקְהוּ
    henhukhu/hukhu

Future

  • אניאוּקְהֶה/אֻקְהֶה
    aniukhe/ukhe
  • אתהתּוּקְהֶה/תֻּקְהֶה
    atatukhe/tukhe
  • אתתּוּקְהִי/תֻּקְהִי
    attukhi/tukhi
  • הואיוּקְהֶה/יֻקְהֶה
    huyukhe/yukhe
  • היאתּוּקְהֶה/תֻּקְהֶה
    hitukhe/tukhe
  • אנחנונוּקְהֶה/נֻקְהֶה
    anakhnunukhe/nukhe
  • אתםתּוּקְהוּ/תֻּקְהוּ
    atemtukhu/tukhu
  • אתןתּוּקְהוּ/תּוּקְהֶינָה/תֻּקְהוּ/תֻּקְהֶינָה
    atentukhu/tukheyna/tukhu/tukheyna
  • הםיוּקְהוּ/יֻקְהוּ
    hemyukhu/yukhu
  • הןיוּקְהוּ/תּוּקְהֶינָה/יֻקְהוּ/תֻּקְהֶינָה
    henyukhu/tukheyna/yukhu/tukheyna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻקְהָה בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻקְהָה", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻקְנָה, הֻלְקָה
        פרסום