הטיות פועל הֻקְצַב

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּקְצָב/מֻקְצָב
    ani/ata/humuktzav/muktzav
  • אני/את/היאמוּקְצֶבֶת/מֻקְצֶבֶת
    ani/at/himuktzevet/muktzevet
  • אנחנו/אתם/הןמוּקְצָבִים/מֻקְצָבִים
    anakhnu/atem/henmuktzavim/muktzavim
  • נחנו/אתן/הןמוּקְצָבוֹת/מֻקְצָבוֹת
    נחנו/aten/henmuktzavot/muktzavot

Past

  • אניהוּקְצַבְתִּי/הֻקְצַבְתִּי
    anihuktzavti/huktzavti
  • אתההוּקְצַבְתָּ/הֻקְצַבְתָּ
    atahuktzavta/huktzavta
  • אתהוּקְצַבְתְּ/הֻקְצַבְתְּ
    athuktzavt/huktzavt
  • הואהֻקְצַב/הוּקְצַב
    huhuktzav/huktzav
  • היאהוּקְצְבָה/הֻקְצְבָה
    hihuktzeva/huktzeva
  • אנחנוהוּקְצַבְנוּ/הֻקְצַבְנוּ
    anakhnuhuktzavnu/huktzavnu
  • אתםהוּקְצַבְתֶּם/הֻקְצַבְתֶּם
    atemhuktzavtem/huktzavtem
  • אתןהוּקְצַבְתֶּן/הֻקְצַבְתֶּן
    atenhuktzavten/huktzavten
  • הםהוּקְצְבוּ/הֻקְצְבוּ
    hemhuktzevu/huktzevu
  • הןהוּקְצְבוּ/הֻקְצְבוּ
    henhuktzevu/huktzevu

Future

  • אניאוּקְצַב/אֻקְצַב
    aniuktzav/uktzav
  • אתהתּוּקְצַב/תֻּקְצַב
    atatuktzav/tuktzav
  • אתתּוּקְצְבִי/תֻּקְצְבִי
    attuktzevi/tuktzevi
  • הואיוּקְצַב/יֻקְצַב
    huyuktzav/yuktzav
  • היאתּוּקְצַב/תֻּקְצַב
    hituktzav/tuktzav
  • אנחנונוּקְצַב/נֻקְצַב
    anakhnunuktzav/nuktzav
  • אתםתּוּקְצְבוּ/תֻּקְצְבוּ
    atemtuktzevu/tuktzevu
  • אתןתּוּקְצְבוּ/תּוּקְצַבְנָה/תֻּקְצַבְנָה/תֻּקְצְבוּ
    atentuktzevu/tuktzavna/tuktzavna/tuktzevu
  • הםיוּקְצְבוּ/יֻקְצְבוּ
    hemyuktzevu/yuktzevu
  • הןתּוּקְצַבְנָה/יוּקְצְבוּ/יֻקְצְבוּ/תֻּקְצַבְנָה
    hentuktzavna/yuktzevu/yuktzevu/tuktzavna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻקְצַב בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻקְצַב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻקְדַּשׁ, הֻתְקַף, הֻשְׁקַט
        פרסום