הטיות פועל הֻקַּף

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּקָּף/מֻקָּף
    ani/ata/humukaf/mukaf
  • אני/את/היאמוּקֶּפֶת/מֻקֶּפֶת
    ani/at/himukefet/mukefet
  • אנחנו/אתם/הןמוּקָּפִים/מֻקָּפִים
    anakhnu/atem/henmukafim/mukafim
  • נחנו/אתן/הןמוּקָּפוֹת/מֻקָּפוֹת
    נחנו/aten/henmukafot/mukafot

Past

  • אניהוּקַּפְתִּי/הֻקַּפְתִּי
    anihukafti/hukafti
  • אתההוּקַּפְתָּ/הֻקַּפְתָּ
    atahukafta/hukafta
  • אתהוּקַּפְתְּ/הֻקַּפְתְּ
    athukaft/hukaft
  • הואהֻקַּף/הוּקַּף
    huhukaf/hukaf
  • היאהוּקְּפָה/הֻקְּפָה
    hihukfa/hukfa
  • אנחנוהוּקַּפְנוּ/הֻקַּפְנוּ
    anakhnuhukafnu/hukafnu
  • אתםהוּקַּפְתֶּם/הֻקַּפְתֶּם
    atemhukaftem/hukaftem
  • אתןהוּקַּפְתֶּן/הֻקַּפְתֶּן
    atenhukaften/hukaften
  • הםהוּקְּפוּ/הֻקְּפוּ
    hemhukfu/hukfu
  • הןהוּקְּפוּ/הֻקְּפוּ
    henhukfu/hukfu

Future

  • אניאוּקַּף/אֻקַּף
    aniukaf/ukaf
  • אתהתּוּקַּף/תֻּקַּף
    atatukaf/tukaf
  • אתתּוּקְּפִי/תֻּקְּפִי
    attukfi/tukfi
  • הואיוּקַּף/יֻקַּף
    huyukaf/yukaf
  • היאתּוּקַּף/תֻּקַּף
    hitukaf/tukaf
  • אנחנונוּקַּף/נֻקַּף
    anakhnunukaf/nukaf
  • אתםתּוּקְּפוּ/תֻּקְּפוּ
    atemtukfu/tukfu
  • אתןתּוּקְּפוּ/תּוּקַּפְנָה/תֻּקְּפוּ/תֻּקַּפְנָה
    atentukfu/tukafna/tukfu/tukafna
  • הםיוּקְּפוּ/יֻקְּפוּ
    hemyukfu/yukfu
  • הןיוּקְּפוּ/תּוּקַּפְנָה/תֻּקַּפְנָה/יֻקְּפוּ
    henyukfu/tukafna/tukafna/yukfu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻקַּף בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻקַּף", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻצַּב, הֻתַּר, הֻקַּז
        פרסום