הטיות פועל הֻרְחַב

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּרְחָב/מֻרְחָב
    ani/ata/humurkhav/murkhav
  • אני/את/היאמוּרְחֶבֶת/מֻרְחֶבֶת
    ani/at/himurkhevet/murkhevet
  • אנחנו/אתם/הןמוּרְחָבִים/מֻרְחָבִים
    anakhnu/atem/henmurkhavim/murkhavim
  • נחנו/אתן/הןמוּרְחָבוֹת/מֻרְחָבוֹת
    נחנו/aten/henmurkhavot/murkhavot

Past

  • אניהוּרְחַבְתִּי/הֻרְחַבְתִּי
    anihurkhavti/hurkhavti
  • אתההוּרְחַבְתָּ/הֻרְחַבְתָּ
    atahurkhavta/hurkhavta
  • אתהוּרְחַבְתְּ/הֻרְחַבְתְּ
    athurkhavt/hurkhavt
  • הואהֻרְחַב/הוּרְחַב
    huhurkhav/hurkhav
  • היאהוּרְחֲבָה/הֻרְחֲבָה
    hihurkhava/hurkhava
  • אנחנוהוּרְחַבְנוּ/הֻרְחַבְנוּ
    anakhnuhurkhavnu/hurkhavnu
  • אתםהוּרְחַבְתֶּם/הֻרְחַבְתֶּם
    atemhurkhavtem/hurkhavtem
  • אתןהוּרְחַבְתֶּן/הֻרְחַבְתֶּן
    atenhurkhavten/hurkhavten
  • הםהוּרְחֲבוּ/הֻרְחֲבוּ
    hemhurkhavu/hurkhavu
  • הןהוּרְחֲבוּ/הֻרְחֲבוּ
    henhurkhavu/hurkhavu

Future

  • אניאוּרְחַב/אֻרְחַב
    aniurkhav/urkhav
  • אתהתּוּרְחַב/תֻּרְחַב
    ataturkhav/turkhav
  • אתתּוּרְחֲבִי/תֻּרְחֲבִי
    atturkhavi/turkhavi
  • הואיוּרְחַב/יֻרְחַב
    huyurkhav/yurkhav
  • היאתּוּרְחַב/תֻּרְחַב
    hiturkhav/turkhav
  • אנחנונוּרְחַב/נֻרְחַב
    anakhnunurkhav/nurkhav
  • אתםתּוּרְחֲבוּ/תֻּרְחֲבוּ
    atemturkhavu/turkhavu
  • אתןתּוּרְחֲבוּ/תּוּרְחַבְנָה/תֻּרְחֲבוּ/תֻּרְחַבְנָה
    atenturkhavu/turkhavna/turkhavu/turkhavna
  • הםיוּרְחֲבוּ/יֻרְחֲבוּ
    hemyurkhavu/yurkhavu
  • הןיוּרְחֲבוּ/תּוּרְחַבְנָה/תֻּרְחַבְנָה/יֻרְחֲבוּ
    henyurkhavu/turkhavna/turkhavna/yurkhavu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻרְחַב בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻרְחַב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻפְעַל, הֻרְעַל, הֻכְחַד
        פרסום