הטיות פועל הֻרְעַב

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּרְעָב/מֻרְעָב
    ani/ata/humur'av/mur'av
  • אני/את/היאמוּרְעֶבֶת/מֻרְעֶבֶת
    ani/at/himur'evet/mur'evet
  • אנחנו/אתם/הןמוּרְעָבִים/מֻרְעָבִים
    anakhnu/atem/henmur'avim/mur'avim
  • נחנו/אתן/הןמוּרְעָבוֹת/מֻרְעָבוֹת
    נחנו/aten/henmur'avot/mur'avot

Past

  • אניהוּרְעַבְתִּי/הֻרְעַבְתִּי
    anihur'avti/hur'avti
  • אתההוּרְעַבְתָּ/הֻרְעַבְתָּ
    atahur'avta/hur'avta
  • אתהוּרְעַבְתְּ/הֻרְעַבְתְּ
    athur'avt/hur'avt
  • הואהֻרְעַב/הוּרְעַב
    huhur'av/hur'av
  • היאהוּרְעֲבָה/הֻרְעֲבָה
    hihur'ava/hur'ava
  • אנחנוהוּרְעַבְנוּ/הֻרְעַבְנוּ
    anakhnuhur'avnu/hur'avnu
  • אתםהוּרְעַבְתֶּם/הֻרְעַבְתֶּם
    atemhur'avtem/hur'avtem
  • אתןהוּרְעַבְתֶּן/הֻרְעַבְתֶּן
    atenhur'avten/hur'avten
  • הםהוּרְעֲבוּ/הֻרְעֲבוּ
    hemhur'avu/hur'avu
  • הןהוּרְעֲבוּ/הֻרְעֲבוּ
    henhur'avu/hur'avu

Future

  • אניאוּרְעַב/אֻרְעַב
    aniur'av/ur'av
  • אתהתּוּרְעַב/תֻּרְעַב
    atatur'av/tur'av
  • אתתּוּרְעֲבִי/תֻּרְעֲבִי
    attur'avi/tur'avi
  • הואיוּרְעַב/יֻרְעַב
    huyur'av/yur'av
  • היאתּוּרְעַב/תֻּרְעַב
    hitur'av/tur'av
  • אנחנונוּרְעַב/נֻרְעַב
    anakhnunur'av/nur'av
  • אתםתּוּרְעֲבוּ/תֻּרְעֲבוּ
    atemtur'avu/tur'avu
  • אתןתּוּרְעַבְנָה/תּוּרְעֲבוּ/תֻּרְעַבְנָה/תֻּרְעֲבוּ
    atentur'avna/tur'avu/tur'avna/tur'avu
  • הםיוּרְעֲבוּ/יֻרְעֲבוּ
    hemyur'avu/yur'avu
  • הןתּוּרְעַבְנָה/יוּרְעֲבוּ/תֻּרְעַבְנָה/יֻרְעֲבוּ
    hentur'avna/yur'avu/tur'avna/yur'avu

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻרְעַב בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻרְעַב", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻזְהַר, הֻנְהַג, הֻשְׁחַם
        פרסום