הטיות פועל הֻרְעַל

X
הטה

בניין הופעל

Binyan huf’al is the passive counterpart of binyan hif’il. For example, הֻכְנַס 'he was let in' is derived from הִכְנִיס 'he let in'.

פרסום

Present

  • אני/אתה/הואמוּרְעָל/מֻרְעָל
    ani/ata/humur'al/mur'al
  • אני/את/היאמוּרְעֶלֶת/מֻרְעֶלֶת
    ani/at/himur'elet/mur'elet
  • אנחנו/אתם/הןמוּרְעָלִים/מֻרְעָלִים
    anakhnu/atem/henmur'alim/mur'alim
  • נחנו/אתן/הןמוּרְעָלוֹת/מֻרְעָלוֹת
    נחנו/aten/henmur'alot/mur'alot

Past

  • אניהוּרְעַלְתִּי/הֻרְעַלְתִּי
    anihur'alti/hur'alti
  • אתההוּרְעַלְתָּ/הֻרְעַלְתָּ
    atahur'alta/hur'alta
  • אתהוּרְעַלְתְּ/הֻרְעַלְתְּ
    athur'alt/hur'alt
  • הואהֻרְעַל/הוּרְעַל
    huhur'al/hur'al
  • היאהוּרְעֲלָה/הֻרְעֲלָה
    hihur'ala/hur'ala
  • אנחנוהוּרְעַלְנוּ/הֻרְעַלְנוּ
    anakhnuhur'alnu/hur'alnu
  • אתםהוּרְעַלְתֶּם/הֻרְעַלְתֶּם
    atemhur'altem/hur'altem
  • אתןהוּרְעַלְתֶּן/הֻרְעַלְתֶּן
    atenhur'alten/hur'alten
  • הםהוּרְעֲלוּ/הֻרְעֲלוּ
    hemhur'alu/hur'alu
  • הןהוּרְעֲלוּ/הֻרְעֲלוּ
    henhur'alu/hur'alu

Future

  • אניאוּרְעַל/אֻרְעַל
    aniur'al/ur'al
  • אתהתּוּרְעַל/תֻּרְעַל
    atatur'al/tur'al
  • אתתּוּרְעֲלִי/תֻּרְעֲלִי
    attur'ali/tur'ali
  • הואיוּרְעַל/יֻרְעַל
    huyur'al/yur'al
  • היאתּוּרְעַל/תֻּרְעַל
    hitur'al/tur'al
  • אנחנונוּרְעַל/נֻרְעַל
    anakhnunur'al/nur'al
  • אתםתּוּרְעֲלוּ/תֻּרְעֲלוּ
    atemtur'alu/tur'alu
  • אתןתּוּרְעֲלוּ/תּוּרְעַלְנָה/תֻּרְעֲלוּ/תֻּרְעַלְנָה
    atentur'alu/tur'alna/tur'alu/tur'alna
  • הםיוּרְעֲלוּ/יֻרְעֲלוּ
    hemyur'alu/yur'alu
  • הןיוּרְעֲלוּ/תּוּרְעַלְנָה/יֻרְעֲלוּ/תֻּרְעַלְנָה
    henyur'alu/tur'alna/yur'alu/tur'alna

Imperative

    Passive Participle

      Infinitive

        פרסום
        הטיות הפועל הֻרְעַל בכל זמנים, מודוס וגופות.
        חפש בהגדרה ובתרגום בהקשר של "הֻרְעַל", עם דוגמאות לשימוש שחולצו מתקשורת בחיים האמיתיים.
        פעלים דומים בעברית: הֻתְאַם, הֻבְעַר, הֻצְעַד
        פרסום